Судове рішення #38038714


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Провадження № 33/793/203/14 Справа № 705/3217/14-п Головуючий по 1 інстанції Гудзенко В.Л.

Категорія:ст.172-4 ч.1КУпАП Доповідач в апеляційній інстанції Тапал Г. К.



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



"25" квітня 2014 р. м. Черкаси


Суддя апеляційного суду Черкаської області Тапал Г.К., з участю прокурора Криворучка Р.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст.172-4 КУпАП, -


в с т а н о в и в :


25 березня 2014 року уповноважена посадова особа УБОЗ УМВС України в Черкаській області склала протокол про вчинення корупційного правопорушення за ч.1 ст.172-4 КУпАП відносно ОСОБА_3

Згідно з протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 14 від 25 березня 2014 року ОСОБА_3, перебуваючи відповідно до наказу № 8-к від 19.01.2005 року на посаді-майстра лісу Собківського лісництва державного підприємства Уманське лісове господарство, будучи згідно ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 23.12.1993 року та Додатку до Положення про державну лісову охорону, затвердженого Постановою КМ України №976 від 16.09.2009 року посадовою особою правоохоронного органу, яка постійно і за спеціальними повноваженнями виконує функції представника влади в ДП «Уманське ЛГ» та у відповідності до п.п. «ж» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, всупереч інтересам служби та держави, діючи з корисливих мотивів та власного збагачення, порушив обмеження щодо зайняття підприємницькою діяльністю, передбачене п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року №3206-ІУ, оскільки з свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 зареєстрований з 21.11.2005 року, як фізична особа - підприємець, основним видом діяльності якого за КВЕД: 03.22 є «Прісноводне рибництво (аквакультура)».

Постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 24 червня 2014 року провадження у справі закрито на підставі ч.3 ст.38 КУпАП у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Прокурор прокуратури м.Умані Короп С.В. подав апеляційну скаргу, просить постанову скасувати та прийняти нову, якою притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП. Вважає висновки суду щодо закриття провадження у справі через закінчення строків накладення адмінстягнення безпідставними. Зазначає, що протокол про адмінправопорушення був складений 25 березня 2014 року, ця дата є моментом виявлення правопорушення.

Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора Криворучка Р.О., який просив задовольнити апеляційну скаргу, пояснення ОСОБА_3 про залишення рішення суду без змін, перевіривши справу, вважаю, що апеляційна скарга прокурора не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно посадової інструкції, затвердженої керівником підприємства майстер лісу здійснює контроль за правильністю лісокористування, охороною і захистом лісу на закріплених лісогосподарських дільницях, затримує у встановленому порядку осіб, винних у вчиненні лісопорушень, накладає арешт на незаконно добуту в лісі й на шляху до лісу продукцію. Здійснює державний контроль за станом, використанням, відтворенням, охороною й захистом лісів, що перебувають у користуванні, а також, відповідно до ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення є уповноваженою посадовою особою держави по складанню протоколів про адміністративні правопорушення про виявлені порушення лісового законодавства, правил пожежної безпеки, правил полювання на землях лісового фонду.

Пунктом 4 ст. 25 Лісового кодексу України визначено, що державне регулювання та управління у сфері лісових відносин здійснюється шляхом здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів.

Відповідно ст. 89 Лісового кодексу України державна лісова охорона є органом, який здійснює охорону та захист лісів на території України. Порядок діяльності державної лісової охорони визначається положенням «Про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 976 від 16.09.2009р. «Про затвердження положення про лісову охорону». Основними завданнями держлісоохорони є: здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства і законодавства у галузі мисливського господарства та полювання власниками лісів, всіма лісокористувачами та користувачами мисливських угідь, іншими юридичними і фізичними особами, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу; запобігання злочинам і адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства, а також використання лісових ресурсів і мисливських тварин; організація та координація заходів з охорони державного мисливського фонду.

Статтею 90 Лісового Кодексу визначено, що здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства та забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу віднесено до основних завдань державної лісової охорони.

Відповідно до ст. 89 Лісового Кодексу, абз.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і державних правоохоронних органів» та абз.2 п.1 Положення - державна лісова охорона має статус правоохоронного органу. В абз.1 п.1 Положення визначено, що Державна лісова охорона діє у складі Держлісагенства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагенства.

Статтею 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Згідно п. 1 ч. 1 вказаної статті особам, зазначеним у п.1 ч.1 ст.4 Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

У діях ОСОБА_3 вбачається порушення вимог п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за які передбачена відповідальність за ч.1 ст. 172-4 КУпАП.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

З матеріалів справи вбачається, що згідно інформаційного запиту відповідні дані відносно ОСОБА_3 надійшли в УБОЗ УМВС України в Черкаській області з ДП «Уманське лісове господарство» 10.02.2014 року, вхідний номер 330.

Згідно відповідей Уманської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Черкаській області від 13.02.2014 року за № 1585/23-05-17-213 та Управління пенсійного фонду України в м.Умані від13.02.2014 року за № 1797/02 на запити начальника УБОЗ УМВС України в Черкаській області, які, згідно штампів вхідної кореспонденції, були отримані УБОЗ УМВС України 19.02.2014 року, знайшла своє підтвердження інформація про зайняття ОСОБА_3 підприємницькою діяльністю саме 19 лютого 2014 року. Тому суддя суду першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку, що днем виявлення є 19 лютого 2014 року - день коли УБОЗ УМВС України в Черкаській області стало відомо про вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_3

За наведених обставин доводи прокурора в апеляційній скарзі, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 25 березня 2014 року, являються необґрунтованими і безпідставними.


Керуючись ст.294 КУпАП, -

п о с т а н о в и в :


Апеляційну скаргу прокурора прокуратури м.Умані Коропа С.В. залишити без задоволення, а постанову судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 24 червня 2014 року відносно ОСОБА_3 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.



Суддя Г. К. Тапал



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація