Справа № 411/1236/14-ц
18.07.2014
УКРАЇНА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2014 року Кіровський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді - Герасимчук Т.М.,
при секретарі - Бик С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з даним позовом до відповідача про розірвання шлюбу та просила розірвати шлюб, укладений між сторонами 01 листопада 1986 року, зареєстрований у Кіровському відділі запису актів цивільного стану Ворошиловградської області, актовий запис № 352, і після розірвання шлюбу залишити їй прізвище "ОСОБА_1".
В обґрунтування вимог зазначила, що 01 листопада 1986 року вона зареєструвала шлюб із відповідачем у Кіровському відділі запису актів цивільного стану Ворошиловградської області, актовий запис № 352. Від спільного життя неповнолітніх дітей не мають. Шлюбно-сімейні відносини припинені більше ніж 6 років із-за зловживання відповідачем спиртними напоями і зради з іншими жінками, спільне господарство не ведеться. Подальше сумісне життя та збереження сім'ї стало недоцільним. Спору про поділ майна немає.
Позивач в судове засідання не з'явилася, позов підтримала, просила задовольнити і розглянути у її відсутність.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Суд, вислухавши відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтву про укладення шлюбу сторони перебувають у шлюбі з 01 листопада 1986 року, який зареєстровано у Кіровському відділі запису актів цивільного стану Ворошиловградської області, актовий запис № 352. (а.с.6).
Відповідно до ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них чи інтересам їхніх дітей.
Відповідно до ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Таким чином, враховуючи, що сторони шлюбні відносини не підтримують, позивач наполягає на розірванні шлюбу і просить після розірвання шлюбу залишити їй прізвище "ОСОБА_1", а відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше збереження їх сім'ї неможливе, а тому є підстави для розірвання шлюбу і залишення позивачу прізвища "ОСОБА_1".
На підставі викладеного ст..110,112,113 СК України, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212- 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити у повному обсязі.
Шлюб зареєстрований 01 листопада 1986 року у Кіровському відділі запису актів цивільного стану Ворошиловградської області, актовий запис № 352 між ОСОБА_1, 1965 року народження та ОСОБА_2, 1963 року народження - розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити позивачу ОСОБА_1 прізвище "ОСОБА_1".
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: