Судове рішення #380184
№ 2-239 2007 рік

 

                                                           № 2-239 2007 рік

РІШЕННЯ

іменем України

11 січня 2007 року                                                                                         м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Овдієнка В.В. при секретареві Черепаха В.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

встановив:

У січні 2007 року ОСОБА_1 пред'явила позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зареєстрованого 21 серпня 2004 року (актовий запис НОМЕР_1) відділом реєстрації актів громадянського стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, мотивуючи, що одруження з відповідачем виявилося невдалим. Стосунки між ними не склалися. Вони не піклувалися про створення нормальних сімейних відносин, не дбали про взаємоповагу один до одного. Подальше сумісне життя і збереження сім'ї стало неможливим. На даний час вона постійно проживає в Німеччині і не підтримує ніяких стосунків з відповідачем. Крім того, відповідач проживає з іншою жінкою. Спору про розділ майна не мають. Подальше збереження їх шлюбу суперечить її інтересам, тому вона звернулася до суду з зазначеним позовом.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, була повідомлена про час і місце розгляду справи, подала заяву, в якій підтримала свій позов у повному обсязі та просила розглянути справу за її відсутністю.

Відповідач ОСОБА_2 при попередньому розгляді справи позов визнав, не заперечував проти розірвання шлюбу та покладення на нього обов'язку по сплаті судового збору. Пояснив, що майже чотири роки позивачка проживає за кордоном і вони не підтримують будь-яких стосунків. Він створив нову сім'ю, бажає зареєструвати шлюб, тому примирення з позивачкою вважає неможливим, а подальше збереження їх шлюбу таким, що суперечить його інтересам.

Вислухавши відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:

У відповідністю зі ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У відповідністю зі ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно свідоцтву про шлюб сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 21.08.2004 року. (а.с. 6)

Сторони фактично припинили шлюбні стосунки, спільне господарство не ведуть, вжиття заходів до подальшого збереження сім'ї є неможливим.

Спору про розділ майна між сторонами немає.

 

 

Враховуючи, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а подальше збереження шлюбу суперечило б інтересам обох сторін, позов ОСОБА_1 належить задовольнити.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу з відповідача належить стягнути державне державне.

Керуючись ст. ст. ПО, 112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174, 209, 212, 213, 214, 215, 169 ЦПК України, суд,

вирішив:

Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 21 серпня 2004 року (актовий запис НОМЕР_1) відділом реєстрації актів громадянського стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області -розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито в розмірі 17 грн.

ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація