Судове рішення #3801010



Справа № 2-951/2008


Р  І  Ш  Е  Н  Н Я


І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И



12 грудня 2008 року                   Шаргородський районний суд Вінницької області


в складі:     головуючого               судді  Трофімчука М.Ю.

                   при секретарі                          Петрук Н.М.


             розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1  до Деребчинської сільської ради  Шаргородського району Вінницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,


в с т а н о в и в:    


          03.12.2008 року ОСОБА_1  звернулася до суду з вказаною позовною заявою, в якій зазначила, що діє за дорученням та в інтересах своєї сестри ОСОБА_2 , яка мешкає в АДРЕСА_1  Донецької області та що ІНФОРМАЦІЯ_1  померла їхня мати ОСОБА_3 , про що зроблено запис НОМЕР_1  в книзі реєстрації актів про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 .    

    Після цього вона будинок матері продала ОСОБА_4 , який в ІНФОРМАЦІЯ_3  передав їй валізу з документами  матері. Коли вона почала вивчати ці документи, то серед них знайшла ощадну книжку на ім’я матері ОСОБА_3  

Причиною пропуску визначеного законом строку для прийняття спадщини є те, що вона  не знала про існування вкладу  на ім’я матері в Ощадному банку до серпня 2008 року. Тому вважає , що ця причина є поважною і є можливість судом поновити цей строк відповідно до правил ст.1272 ЦК України.

          В попередньому судовому засіданні  позивачка ОСОБА_1  підтримала свої  позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

          Представник відповідача, сільський голова Деребчинської сільської ради Шаргородського району Вінницької області Галайко Ф.Ф. в попередньому судовому засіданні заперечень проти позову не подав, не заперечує, щоб рішення було ухвалене в попередньому судовому засіданні.

          Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Суд встановив факт, що ІНФОРМАЦІЯ_1  померла їхня мати ОСОБА_3 . Після цього позивачка ОСОБА_1  будинок матері продала ОСОБА_4 , який в ІНФОРМАЦІЯ_3  передав їй валізу з документами  матері. Вивчивши ці документи, серед них  вона знайшла ощадну книжку на ім’я матері ОСОБА_3     Про існування вкладу в Ощадному банку  вона не знала, як не знала і її сестра ОСОБА_2

Причиною пропуску визначеного законом строку для прийняття спадщини є те, що ОСОБА_2  не знала про існування вкладу  на ім’я матері в Ощадному банку.

          Даному факту відповідають спадкові правовідносини, які регулюються ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, відповідно до яких спадщина відкривається внаслідок                                                                                                                             смерті особи.  Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

          За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для  подання ним заяви про прийняття спадщини /ст. 1272  ЦК України/.

          Оскільки судом встановлено, що строк для прийняття спадщини  позивачкою ОСОБА_1  пропущено з поважних причин, тому є підстави для визначення додаткового строку для подання нею заяви про прийняття спадщини.

          Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1220, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд


в и р і ш и в:


          Позов задовольнити.

    Визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_2  після смерті матері ОСОБА_3 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1  поважною.

          Визначити ОСОБА_2 ,   ІНФОРМАЦІЯ_4  народження, жительці АДРЕСА_2  Донецької області додатковий строк для прийняття спадщини  – шість місяців, починаючи з часу набрання рішенням суду законної сили.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

          Рішення набирає чинності через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.




Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація