Судове рішення #37952280


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2014 року Справа №607/7916/14-п

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Холява О.І. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Тернопільського МВ Управління МВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянина України, непрацюючого, проживаючого АДРЕСА_1,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -


В С Т А Н О В И В :

Громадянин ОСОБА_1, 14 травня 2014 року о 00 год. 10 хв., керуючи транспортним засобом "Шевроле Авео", номерний НОМЕР_2 в м.Тернополі по вул.Бр.Галицьких з явними ознаками алкогольного сп`яніння. На вимогу уповноваженої особи Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу від проходження медичного огляду за допомогою технічного засобу "Драгер", а також від проходження медичного огляду в установленому порядку для визначення стану алкогольного сп`яніння категорично відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена матеріалами дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення АА2 №135270 від 14.05.2014 року; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 від 14.05.2014 року, з яких вбачається, що інспектор ДПС запропонував водію ОСОБА_1 пройти у встановленому порядку медичний огляд за допомогою технічного засобу "Драгер", в чому він категорично відмовився.

Згідно п.1.1 Інструкції №400/666 затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.09.2009 року, Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та оформлення результатів такого огляду.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, тобто - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення та враховуючи обставини, які пом'якшують відповідальність - щире розкаяння винного, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 в доход держави судовий збір в розмірі 36,54 грн.

Керуючись ст.ст.40-1, 130, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -


П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 5900 (п`ять тисяч дев`ятсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, народження в доход держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.



Суддя О.І. Холява



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація