Справа N° 22-а -1312/2006 р. Головуючий у 1-й інстанції Кравченко М.В.
Категорія 31 Доповідач Поліщук М.А.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
22 грудня 2006 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - судді Антоненко В.І. суддів - Поліщука М.А., Тракало В.В. при секретарі - Колесник Н.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Обухівського районного суду Київської області від 18 вересня 2006року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності щодо перерахунку і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час протиправною та зобов"язання вчинити дії з перерахунку пенсії.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення позивача, перевіривши матеріали адміністративної справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів,-
ВСТАНОВИЛА:
В вересні 2006року ОСОБА_1 звернувся в Обухівський районний суд із адміністративним позовом і просив визнати бездіяльність відповідача щодо перерахунку і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час протиправною, зобов"язати Київський обласний військовий комісаріат, як суб"єкт владних повноважень, вчинити дії з перерахунку розміру пенсії з врахуванням 40% надбавки посадового окладу, введеної указом Президента України№847/99 від 14 липня 1999 року з 1 вересня 1999 року до 31 грудня 2002року; 100% надбавки, введеної Указом Президента України від 23 лютого 2002 року№173 з 1 січня 2003року до 31 грудня 2004року; 30% надбавки з 1 травня 2003року до 31 грудня 2004року, введеної Указом Президента України від 5 травня 2003року№389/03; 33,3% премії з 1 жовтня 1996року по 31 грудня 2004року, введеної Указом Президента України№923 від 4.10.1996 року.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що після звільнення його з військової служби в 1947 році були запроваджені надбавки та премії, які повинні враховуватись при визначенні розміру пенсії, а поскільки відповідач відмовляється провести перерахунок призначеної йому пенсії, то його дії є неправомірними.
Постановою Обухівського районного суду Київської області від 18 вересня 2006року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати, ухвалити нову постанову про задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що судове рішення є незаконним.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обгрунтованим.
Ухвалюючи постанову суду від 28 лютого 2006року року про відмову в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що при проходженні військової служби позивач вказані надбавки та премію не отримував, тому при перерахунку пенсії за минулий час вони враховуватись не можуть.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, поскільки вони відповідають обставинам справи та вимогам закону.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, який проходив дійсну військову службу в Збройних Силах СРСР і звільнений з військової служби в 1947році.
На час звернення із позовом до суду ОСОБА_1 нарахована пенсія в розмірі 1286грн.02коп. (а.с.8).
В липні 2006року ОСОБА_1 звернувся в Київський обласний військовий комісаріат із заявою про перерахунок пенсії за минулий час з врахуванням нормативно-правових актів, прийнятих в 1996-2003роках.
Листом від 19.07.2006року (а.с,6) відповідач роз"яснив позивачу, що розмір його пенсії перераховано з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до ч.З ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб " № 2262-Х11 в редакції Закону від 15 червня 2004 р. " Про внесення змін до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб ", який набрав чинності з 01 січня 2005 p., особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, а також особам, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-Х11, та членам їхніх сімей пенсії нараховуються виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з урахуванням відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.
Вищевказані види грошового забезпечення передбачені з 1 січня 2005року, а на відносини, які виникли та діяли до 1.01.2005року не поширюються.
Відповідно до ст.63 Закону№2262-Х11 та п.8 Постанови КМ України від 17 липня 1992року№393 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям... провадиться у зв"язку зі зміною(що сталася після звільнення їх зі служби) розмірів грошового забезпечення, виходячи з якого обчислюються пенсії.
Як вбачається із матеріалів справи позивач звільнився з військової служби в запас до набрання чинності нормативно-правових актів України, якими запроваджені надбавки до посадового окладу та премії.
Поскільки Закони України, Укази Президента України та інші нормативно-правові акти, на які посилається позивач, вимагаючи перерахунку пенсії, були прийняті та набрали законної сили вже після звільнення його в запас, то їх дія на позовні вимоги не поширюється, а тому рішення суду є законним та обгрунтованим.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, викладених в оскаржуваній постанові.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 198, 200 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів, -
УХВАЛ И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Обухівського районного суду Київської області від 18 вересня 2006року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.