Справа № 2-1511/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2008 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі головуючого: Копчинського В.І.
при секретарі Кулик Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ВАТ «Акціонерна компанія Вінницяобленерго» в особі Структурної одиниці «Калинівські електричні мережі» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних розкраданням електроенергії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в позові вказує, що в ході перевірки встановлено, що відповідач являється споживачем електроенергії, яку безобліково використовувала в своєму будинку в АДРЕСА_1 шляхом: самовільного відключення запобіжника, через що лічильник не працював, а світло в будинку світило. Спожита таким чином електрична енергія не враховувалась і не сплачувалась. Своїми діями відповідач завдав шкоду електропостачальнику на суму 425 грн. 11 коп., яку сплатити відмовляється. Тому звернувся до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив стягнути заподіяну шкоду в сумі 425 грн. 11 коп., судові витрати в сумі 81 грн., а також витрати, пов'язані з розміщення оголошення в газеті «Урядовий кур'єр», в сумі 300 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоч про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином через оголошення в пресі.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач являється споживачем електроенергії. При перевірці електрообладнання в помешканні відповідача в АДРЕСА_1 було виявлено, що відповідач безобліково використовував електроенергію шляхом: самовільного відключення запобіжника, через що лічильник не працював, а світло в будинку світило. Спожита таким чином електрична енергія не враховувалась і не сплачувалась.
Згідно ст.ст.26-27 Закону України «Про електроенергетику» та п.37 «Правил користування електроенергією для населення» електропостачальнику надано право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушенням допущеними споживачем під час користування електричною енергією. Розмір відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику внаслідок порушення ПКЕЕН, обчислюється відповідно до «Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем «Правил користування електроенергією для населення», затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 року № 1416, зареєстрованою Міністерством юстиції України від 29.12.1999 року № 919/421.
На підставі зроблених електропостачальником розрахунків витрат електроенергії, у відповідності з вказаною Методикою, не перевищуючих термінів позовної давності, розкраданням електроенергії відповідач завдав шкоду електропостачальнику в сумі 425 грн. 11 коп., яку сплатити відмовляється.
Тому вимоги позивача є законними і підлягають повному задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1166, 1193 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь СО «Калинівські електричні мережі» ВАТ «АК Вінницяобленерго» (м.Калинівка, вул.Промислова, 14, Вінницької області; розрахунковий рахунок 260373012853 у ВОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 302076, код 25510222) 425 грн. 11 коп. по відшкодуванню збитків, заподіяних розкраданням електроенергії, а також 51 грн. сплаченого державного мита та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а також витрати, пов'язані з розміщення оголошення в газеті «Урядовий кур'єр», в сумі 300 грн.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ: