Судове рішення #37928502

Справа №583/1994/14 Головуючий у суді у 1 інстанції - Ковальова О.О.

Номер провадження 22-ц/788/1314/14 Суддя-доповідач - Шевченко В. А.

Категорія - 50



УХВАЛА

і м е н е м У к р а ї н и


15 липня 2014 року м. Суми


Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого-судді - Шевченка В. А.,

суддів - Білецького О. М. , Бойка В. Б. ,

при секретарі судового засідання - Кияненко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3

на рішення Охтирcького міськрайонного суду Сумської області від 20 червня 2014 року

у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини,

в с т а н о в и л а :

Рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 20 червня 2014 року на задоволення вказаного позову стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. щомісяця, до досягнення дитиною повноліття, на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи стягнення з 02 червня 2014 року; допущено негайне виконання рішення суду в межах суми платежів за один місяць з 02 червня по 02 липня 2014 року включно та вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду змінити, визначивши розмір аліментів по 1/4 частині від усіх видів його доходів щомісячно.

Колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

Як встановлено судом і вбачається з матеріалів справи, сторони з 26 листопада 2011 року по 17 червня 2014 року перебували у зареєстрованому шлюбі; мають сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 6, 7).

Позивачка, проживаючи разом із дитиною, тимчасово не працює; отримує державну допомогу в сумі 1952 грн. 56 коп. по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На її утриманні також перебуває повнолітній син - ОСОБА_6, 1994 року народження, який за денною формою навчання здобуває професію слюсаря з ремонту автомобілів та водія автотранспортних засобів у ДНЗ «Охтирський центр ПТО» з терміном навчання з 02 вересня 2013 року по 14 лютого 2015 року (а. с. 25, 27, 28).

Відповідач же проживає окремо від них, теж не працює, отримує допомогу по догляду за своєю пристарілою матір'ю у розмірі 121 грн. 80 коп. (а. с. 23).

В судовому засіданні встановлено й те, що ОСОБА_3 отримує непостійні, мінливі доходи від надання послуг населенню в сільській місцевості по обробітку землі належним йому на праві власності трактором, що визнається ним самим в апеляційній скарзі.

За таких умов, правильно встановивши фактичні обставини справи, суд прийшов до обгрунтованого висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів у твердій грошовій сумі.


Таке рішення, у тому числі й щодо розміру присуджених аліментів, узгоджується з положеннями статей 180, 182, 184 СК України, відповідає інтересам дитини та принципам розумності і справедливості.

Соціальна допомога за особою похилого віку не є стороннім постійним доглядом і не перешкоджає працевлаштуванню відповідача для одержання ним стабільних доходів.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують та не містять даних, які були б підставою для зміни чи скасування оскарженого рішення, яке суд ухвалив з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 303, 304, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити, а рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 20 червня 2014 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього дня на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.


Головуючий - /підпис/

Судді - /підписи/


З оригіналом згідно: суддя В.А. Шевченко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація