Судове рішення #37921898

Справа № 429/1699/14-к

Номер провадження 1-в/429/198/14


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" липня 2014 р. суддя Слов`яносербського районного суду Луганської області Тімінський В.В., розглянувши подання Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№ 60) про вилучення заборонених для зберігання та використання предметів, -

ВСТАНОВИВ:

Адміністрація Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№ 60) звернулася до суду з поданням про передачу в доход держави майна, посилаючись на те, що 07 березня 2014 року об 15 год. 00 хв., під час огляду вмісту посилки, що надійшла на ім`я засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у приміщенні для видачі посилок (передач) і бандеролей, що знаходиться на території кімнат надання побачень, працівниками установи, були виявлені та вилучені заборонені для використання та зберігання предмети: пластикова пляшка, об`ємом 1 (один) літр із рідиною прозорого кольору, запах якої явно нагадував спиртне та мобільний телефон «Nokia 1600» чорного кольору (IMEI НОМЕР_1), із акумуляторною батареєю. Засуджений ОСОБА_2 пояснив, що посилка була надіслана його матір`ю та про наявність у даній посилці заборонених для зберігання та використання речей і предметів він не знав. Просить суд передати вищезазначений мобільний телефон в дохід держави.

Представник Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№ 60) до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, подання підтримує.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 107, п. 2 ч. 7 ст. 102 КВК України, засудженим до позбавлення волі забороняється зберігати при собі речі, заборонені до використання в колонії. Виявлені в засуджених та місцях їх перебування, речі, що заборонені для зберігання, вилучаються відповідно до абзацу 2 ч. 7 ст. 102 КВК України та реалізовуються в порядку, встановленому ч. 4 ст. 59 КВК України, і за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави.

У відповідності до Додатку 9 до пункту 29 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25.12.2003 р. № 275, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.2003 р. за № 1277/8598 - Перелік предметів, виробів і речовин, зберігання яких засудженим заборонено.

Право на конфіскацію майна та передачу його в дохід держави, відповідно ст. 41 Конституції України у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом, належить виключно до компетенції суду.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає подання обґрунтованим та підлягаючим задоволенню, оскільки вилучений предмет, який визначений нормативно - правовими актами Державного департаменту України з питань виконання покарань в якості таких, які забороняється доставляти і зберігати на території, де проживають особи, засудженні до позбавлення волі, тому його слід передати в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись до ст. ст. 59, 102 КВК України, -


УХВАЛИВ:

Подання Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№ 60) - задовольнити.

Передати в дохід держави - мобільний телефон «Nokia 1600» чорного кольору (IMEI НОМЕР_1), із акумуляторною батареєю, який був вилучений 07 березня 2014 року об 15 год. 00 хв., під час огляду вмісту посилки, що надійшла на ім`я засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Слов`яносербський районний суд.

Суддя В.В. Тімінський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація