Судове рішення #37911051

255/7586/14-а



Постанова

Іменем України


1 липня 2014 року

Суддя Ворошиловського районного суду м. Донецька Федорова О.Ф., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -


Встановив:


Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона народила дитину, та перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради.

Ухвалою судді Ворошиловського районного суду м. Донецька від 18 червня 2014 року відкрито скорочене провадження у цій справі.

Відповідач у визначені судом строки надав заперечення проти вимог позивача та просив відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

Ухвалою Ворошиловського районного суду м. Донецька від 1 липня 2014 року позовні вимоги в частині пропуску строку звернення до суду з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по 28.12.2013 рік залишені без розгляду.

Суд у порядку скороченого провадження розглядає вимоги позовної заяви в період з 29.12.2013 року по день звернення 13.06.2014 року.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про не можливість задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивач має дитину - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 виданого Донецьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Донецькій області, про що в Книзі реєстрації народжень від 16 квітня 2013 року зроблено актовий запис № 163.

Згідно листа від 14.05.2014 року за № т-98-5.1-62 знаходиться на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м.Донецьку ради та отримує щомісячно соціальну допомогу по догляду за дитиною у розмірі 130,00 грн. Допомога як непрацюючій жінці була призначена з 20.05.2013 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Статтею 5 Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21 листопада 1992року N2812-ХІІ (зі змінами та доповненнями) передбачено, що всі види державної допомоги сім 'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).

Пунктом 1 частини 1 статті 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод. За положеннями частини третьої статті 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Вивчив матеріали позовної заяви, надані письмові заперечення при розв'язанні виниклої ситуації, суд виходив з наступного.

Відповідно до вимог Конституції України та ст.ст. 11, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи міських рад виконують надані їм Законом делеговані повноваження та є підконтрольними і підзвітними з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади відповідним органам виконавчої влади та вповноважені діяти лише в межах та на підставі Закону та наданих їм повноважень. А ст. 67 цього Закону передбачено, що Держава фінансує у повному обсязі здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень 'органів виконавчої влади. Кошти, необхідні для здійснення органами місцевого самоврядування цих повноважень, щороку передбачаються в Законі України про Державний бюджет України. Рішення органів державної влади, які призводять до додаткових видатків органів місцевого самоврядування, обов'язково супроводжуються передачею їм необхідних фінансових ресурсів. Вказані рішення виконуються органами місцевого самоврядування в межах переданих їм фінансових ресурсів.

Позивач не працює, знаходиться на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення як отримувач допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 20 травня 2013 року.

Державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується на підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року №2811-12.

Згідно ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130,00 грн.

Також на виконання вищезазначеного Закону розроблений та затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми (далі - Порядок).

Відповідно до п. 22 Порядку допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2010 року виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 100

відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130,00 гривень.

Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку: довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Проте, як вбачається із наданих заперечень позивач не надав до управління праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради довідку про склад сім'ї та декларацію про доходи та майновий стан.

Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 №486/202/524/455/3370.

Відповідно до Методики, до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять: нарахована заробітна плата, у тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і вихідні дні та за роботу за сумісництвом; стипендії, пенсії, допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності), одержані аліменти та інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлюється законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

Виходячи із зазначеного позивачу з 20.05.2013 року управлінням праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради було призначено та нараховується допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у повному розмірі.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення на його користь недоплачених сум державної допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку за 2013-2014 роки є необґрунтованими і задоволенню не піддягають.

Враховуюче вищевикладене, та керуючись ст. ст. 183-2 Кодексу Адміністративного судочинства України,


Постановив:


У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання дій управління праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради по призначенню та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку неправомірними та про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Ворошиловської районної в м. Донецьку ради провести перерахунок та стягнути з відповідача допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 28.12.2013 по 13.06. 2014 року в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років з урахуванням фактично отриманих сум допомоги - відмовити.


Апеляційна скарга подається до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ворошиловський районний суд м. Донецька. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.


Суддя Ворошиловського районного

суду м. Донецька О.Ф. Федорова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація