Апеляційний суд Запорізької області
Судова палата з цивільних справ
_________________________________ Україна, 69000, М.Запоріжжя, пр.Леніна,162____________________________
І Суддя 1-ї інстанції Федоренко Р.Г. Суддя доповідач Бондар М.С. І
07 листопада 2006 року Справа № 22-5943
УХВАЛА
Іменем України
Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючий- суддя: Савченко О.В., судді. Бондар М.С, Газкова О.Г. секретар - Черевата О.В.
при участі: прокурора - адвоката
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Заводського районного суду М.Запоріжжя від 04.09.2006 року у справі за позовом ОСОБА_1. до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - приватний нотаріус ОСОБА_4 про визнання недійсним договору довічного утримання, стягнення грошових коштів та моральної шкоди, а також за зустрічним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_1. про відшкодування моральної шкоди, -
встановила :
У листопаді 2005 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 і ОСОБА_3 про визнання недійсним договір довічного утримання, стягнення матеріальної і моральної шкоди, стверджуючи, що відповідачі, його сестра і мати, 11.07.2001 року уклали договір догляду за яким ОСОБА_2 стала набувачем 11/13 частин жилого будинку за № АДРЕСА_1 у М.Запоріжжі. Посилаючись на те, що договір було укладено без його згоди та аморальність оспорюваної угоди просив визнати її незаконною та стягнути з відповідачів моральні збитки у розмірі 5000 грн., та гроші витрачені надання допомоги матері у сумі 3 657 грн. 4 0 коп. .
Відповідачі в зустрічному позові просили стягнути з позивача моральні збитки у сумі 1000 грн., завдані на їх думку, намаганнями позивача розірвати спірний договір.
Рішенням Заводського районного суду М.Запоріжжя від 04.09.2006 року всі з'явленні вимоги відхилені.
В апеляційній скарзі позивач просив скасувати судове рішення, зазначаючи, що суд неправильно визначив обставини справа, порушив процесуальний закон та невірно застосував норми матеріального права.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.308 ЦПК суд апеляційної інстанції відхиляє скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що за договором довічного утримання від 11.07.2001 року, відповідач ОСОБА_3 передала доньці - ОСОБА_2. належній їй 11\18 частки жилого дому по АДРЕСА_1 у М.Запоріжжі (а.с.56).
Ця угода нотаріально посвідчена.
За правилами ст. 2 Закону Україн "Про Власність" власник має право особисто володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому Майном.
Нормами ст.425 ЦК (в редакції 1963 року) та ст.744 ЦК надають громадянам право на укладення договору довічного утримання.
Укладений договір ніяким чином не порушує інтереси або охоронювані законом права позивача, а тому за аргументами, які приведені в позові не має підстав для визнання договору догляду недійсним.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що підстав для скасування рішення не вбачається.
Керуючись ст.308,312,313,315, 317 ЦПК України, судова колегія, -
ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1. відхилити.
Рішення Заводського районного суду М.Запоріжжя по цій справі від 04.09.2006 року по цій справі залишити без змін.
Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України в двохмісячний термін з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду.