Судове рішення #37886256

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


03 липня 2014 р. Справа № 805/4826/14


приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17


Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Наумової К.Г.,

розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (м. Красноармійськ)

до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області (м. Красноармійськ)

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" (м. Красноармійськ)

Міністерства охорони здоров'я України (м. Київ)

Єжелевої Людмили Семенівни (м. Красноармійськ) - ліквідатор Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України (м. Красноармійськ)

про визнання бездіяльності протиправною та забов'язання вчинити певні дії, -



ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України Єжелевої Людмили Семенівнипро про визнання протиправною бездіяльність щодо невиконання у тримісячний строк виконавчих листів у справі № 2/235/1059/13 про стягнення з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці" суми у розмірі 16738 грн. 61 коп.; забов'язання вжити заходи щодо виконання у тримісячний строк виконавчих листів Красноармійського міського суду Донецької області від 21.08.2013 року у справі № 2/235/1059/13 про стягнення з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці" суми у розмірі 16738 грн. 61 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що всупереч норм діючого законодавства відповідачем 22.01.2014 року ОСОБА_1 без виконання було повернено виконавчі документи у зв'язку з відсутністю відкритих в органах Казначейства рахунків Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України. Таким чином, в результаті безпідставного повернення виконавчих документів та бездіяльності відповідача, перерахування коштів стягувачу у тримісячний строк здійснено не було.

Позивач надав заяву щодо розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідач надав заперечення на адміністративний позов де просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки 07.11.2013 р. він звертався до боржника з запитом, але останній у встановлені строки так і не повідомив код програмної класифікації видатків бюджету, а також відповідний номер рахунку, з якого буде проводитися безспірне списання коштів. Пізніше, у зв'язку зі зверненням до суду для роз'яснення рішення про стягнення коштів чи зміну порядку і способу його виконання, безспірне списання коштів було відкладено. Оскільки в УДКСУ у м. Красноармійську Донецької області рахунки боржника були закриті, у відповідача відпала можливість до вчинення дій по виконанню судового рішення. З огляду на зазначене, повернення документів заявникові було здійснено на законних підставах. Також представник відповідача надав заяву щодо розгляду справи в порядку письмового провадження

Представник Міністерства охорони здоров'я України у судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив, але надав пояснення по справі, у яких зазначив, що рішенням суду у справі № 2/235/1059/13, позивачу в частині позовних вимог до МОЗ України було відмовлено, тому інформація щодо виконання такого рішення у МОЗ України відсутня.

Представник Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" та Єжелева Людмила Семенівна у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином. Причини неявки суду не повідомили, заперечень проти позову не надали.

Розглянувши матеріали справи, суд , -


ВСТАНОВИВ:


25 червня 2013 року рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області по справі № 235/2582/13-ц за позовом ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я, Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди, позовні вимоги були задоволені частково: стягнуто з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у розмірі 2535 грн. 09 коп., середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 12203 грн. 52 коп., відшкодування моральної шкоди у сумі 2000 грн.

На виконання зазначеного рішення Красноармійський міськрайонний суд Донецької області 21.08.2013 р. видав три виконавчі листи.

У зв'язку з пред'явленням не за підвідомчістю виконавчих листів Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, виданих 21.08.2013 р. за справою № 2/235/1059/2013, 18.09.2013 р. Державним виконавцем Клімовою Р.Д. відділу державної виконавчої служби Красноармійського МР УЮ були прийняті постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) ВП № 39856826, ВП № 39856748, ВП № 39856661.

04.11.2013 р. ОСОБА_1 звернулась до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області з Заявами щодо виконання виконавчих листів за справою № 2/235/1059/2013.

07.11.2013 р. Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області звернулось до Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України з Запитом № 3-17/1328 щодо надання додаткової інформації.

18.12.2013 р. Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області звернулось до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області зі Зверненням № 3-16/1533 щодо зупинення безспірного списання коштів.


Красноармійський міськрайонний суд Донецької області Листом від 20.12.2013 р. повідомив відповідача, що питання щодо зупинення безспірного списання коштів не вважається можливим та є правом органів Казначейства.

Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області Листом "Про відкладання безспірного списання коштів" № 3-15/1567 від 23.12.2013 р. повідомило ОСОБА_1, що її заява щодо прийняття до виконання виконавчих документів, виданих по справі № 2/235/1059/2013 була розглянута та у зв'язку із зверненням до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області щодо роз'яснення рішення про стягнення коштів, орган Казначейства здійснює відкладення безспірного списання коштів.

26.12.2013 року Заявою № 3-16/1591 Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області звернулось до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області щодо роз'яснення рішення про стягнення коштів у частині з'ясування органу державної влади, до компетенції якого належить виконання виконавчих документів по справі № 2/235/1059/2013.

Ухвалою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 20.01.2014 р. у задоволенні заяви про роз'яснення рішення по справі № 2/235/1059/2013 було відмовлено.

Листом "Про повернення виконавчого документу" № 3-21/72 від 20.01.2014 р. Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області повідомило ОСОБА_1 про те, що Державний заклад "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" МОЗ України мав відкриті рахунки в органі Казначейства, проте на день складання цього Листа в органі Казначейства у нього відсутні відкриті рахунки, у зв'язку з чим орган Казначейства повертає виконавчі документи по справі № 2/235/1059/2013.

Згідно довідки Державного ощадного банку України № 1053 від 24.02.2014 р. на рахунок ОСОБА_1 була зарахована сума 2535,09 грн. від ДВП ДУ "ЛЦ на залізничному транспорті ДСЄСУ".

Листом № 2045.03/874 від 21.05.2014 р. Донецький відокремлений підрозділ Державної установи "Лабораторний центр на залізничному транспорті Держсанепідслужби України" повідомив суд, що у грудні 2013 року на підставі Акта приймання-передачі № 7 сум кредиторської заборгованості, яка рахується станом на 1 грудня 2013 року за бюджетними установами і організаціями, що належать до сфери управління МОЗ України, які ліквідуються відповідно до наказу МОЗ України від 21 вересня 2012 року № 176-0 "Про ліквідацію установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я" (зі змінами), Державним закладом "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України, з метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 681 "Деякі питання діяльності Міністерства охорони здоров'я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби" до Донецького відокремленого підрозділу ДУ "Лабораторний центр на залізничному транспорті Держсанепідслужби України" передано кредиторську заборгованість, в тому числі і по заробітній платі. 27 грудня 2013 року на реквізити Донецького обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" м. Донецьк було перераховано кошти, зокрема, по заборгованості з заробітної плати ОСОБА_1 у сумі 2535,09 грн.

Листом № 04/955 від 20 червня 2014 р. Донецьке відокремлений підрозділ ДУ "Лабораторний центр на залізничному транспорті Держсанепідслужби України" повідомило суд, що інша кредиторська заборгованість ДУ "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" йому окрім зазначеного не передавалась.



Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що

відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України "Про виконавче провадження" № 606-XIV від 21.04.1999 р. (далі - Закон № 606-XIV).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 2 Закону № 606-XIV примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу"

Ч. 2 ст. 3 Закону №606-XIV встановлено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Згідно ч. 1 ст. 25 Бюджетного кодексу України безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду здійснює Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до п.п. 1, 7 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 460/2011 (далі - Положення), Державна казначейська служба України (Казначейство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України. Казначейство України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (у разі їх утворення).


Ст. 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 р. № 4901-VІ (далі - Закон № 4901-VІ) встановлено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким, зокрема, є державні підприємство, установа, організація.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону № 4901-VІ, виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства, установи, організації (далі - державне підприємство) або юридичної особи, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа) здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Зазначені особливості, зокрема, передбачені ч.ч. 2 - 8 ст. 4 Закону № 4901-VІ, згідно яких виконання рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, у разі якщо зазначене рішення не було виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. Протягом 10 днів з дня встановлення державним виконавцем факту наявності підстав для повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до п.п. 2 - 4, 9 ч. 1 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження", крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, але не пізніше 6-місячного строку, керівник відповідного органу державної виконавчої служби подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування стягувачу коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, про що повідомляє в установленому порядку стягувача. У разі відсутності необхідних документів та відомостей кошти перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, про порядок виплати коштів з якого державний виконавець повідомляє в установленому порядку стягувача не пізніше наступного дня після перерахування коштів. Кошти, що надійшли на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, перераховуються стягувачу протягом 10 днів з дня надходження всіх необхідних для цього документів та відомостей. Перерахування коштів за рішенням суду здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у тримісячний строк з дня надходження документів та відомостей, необхідних для цього, з одночасним направленням повідомлення про виплату коштів державному виконавцю, державному підприємству або юридичній особі. Державний виконавець протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення виносить постанову про заміну стягувача на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, з одночасним направленням повідомлення такому органу. Державне підприємство або юридична особа, які визнані боржниками за рішеннями суду, зобов'язані протягом 10 днів з дня перерахування коштів відкрити рахунки в органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та проводити розрахунки виключно з цих рахунків. Положення цієї частини не поширюються на банки, сто відсотків або частка статутного капіталу яких належить державі.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" № 845 від 03.08.2011 р., відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону №606-XIV і п. 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - Порядок № 845).

Згідно абз. 2 п. 47 Порядку № 845 безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих керівником органу державної виконавчої служби документів та відомостей, зазначених у п. 7 цього Порядку.

Відповідно до п. 48 Порядку № 845 для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок. Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей. У разі відсутності таких документів та відомостей, якщо боржником є державні підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, перерахування коштів здійснюється на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.


З аналізу вищезазначених норм вбачається, що коли боржником є державне підприємство або юридична особа, виконання рішень суду про стягнення коштів з таких осіб здійснюється державним виконавцем в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження" і лише у разі невиконання такого рішення протягом 6 місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження або при встановленні державним виконавцем факту наявності підстав для повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до п.п. 2 - 4, 9 ч. 1 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження", за поданням керівника відповідного органу державної виконавчої служби перерахування стягувачу коштів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Тобто, лише за наявності зазначених підстав, на органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, покладається обов'язок щодо вчинення дій спрямованих на виконання рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства. При недотриманні зазначених приписів, обов'язок щодо вжиття заходів до виконання виконавчих документів у органів казначейства не виникає.


Позивачем не надано суду доказів винесення постанови про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання рішення Красноармійського міськрайонного


суду Донецької області від 25.06.2013 р. по справі № 2/235/1059/2013 та його невиконання протягом 6 місяців з дня винесення такої постанови, а також не надано доказів встановлення державним виконавцем факту наявності підстав для повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до п.п. 2 - 4, 9 ч. 1 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження". В матеріалах справи відсутні докази звернення керівника відповідного органу державної виконавчої служби до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів щодо перерахування стягувачу коштів.

Тобто, позивач, оминувши стадію виконання рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 25.06.2013 р. по справі № 2/235/1059/2013 в порядку Закону України "Про виконавче провадження" одразу звернувся до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області із заявою про примусове виконання рішення, боржником за яким є державна установа, що не відповідає приписам ст. 4 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", вимоги Закону України "Про виконавче провадження" та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.

Без додержання вищезазначеної процедури примусового виконання рішення суду, боржником за яким є державна установа, у відповідача не виникло обов'язків щодо вжиття заходів до виконання виконавчих листів Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.08.2013 р. по справі № 2/235/1059/2013. Виконавчі документи по зазначеній справі в силу приписів п.п. 1 п. 9 Порядку № 845 органом Казначейства виконанню не підлягають.


Також, з матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 25 червня 2013 року по справі № 235/2582/13-ц в частині стягнення з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" на користь ОСОБА_1 заборгованості по заробітній платі у сумі 2535,09 грн. 27 грудня 2013 року на реквізити Донецького обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" м. Донецьк було перераховано зазначені кошти.

Тобто, рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області в зазначеній частині є виконаними, з огляду на що примусовому виконанню у цій частині не підлягає.


Окрім цього, судом встановлено, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 щодо прийняття до виконання виконавчих документів, виданих по справі № 2/235/1059/2013, Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області залишило без виконання заяву позивача та повернуло заявнику виконавчі документи по справі № 2/235/1059/2013, оскільки Державний заклад "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" МОЗ України не має в органі Казначейства відкритих рахунків, про що відповідач повідомив позивача листом № 3-21/72 від 20.01.2014 р.

З цього приводу необхідно зазначити наступне.

Відповідно до п. 2 Порядку № 845 боржниками є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

П.п. 26, 31 Порядку № 845 встановлено, що безспірне списання коштів з рахунків підприємств, установ, організацій здійснюється безпосередньо із загальної суми залишку коштів на рахунку. Безспірне списання коштів з рахунків боржника здійснюється з моменту відкриття відповідних асигнувань.

На підставі наведених норм та враховуючи відсутність в органі Казначейства у Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідстанція на Донецькій залізниці" МОЗ України відкритих рахунків, підстави для виконання виконавчих листів Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.08.2013 р. по справі № 2/235/1059/2013 відсутні, відповідно невиконання Управлінням Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області у тримісячний строк зазначених виконавчих листів не може вважатися протиправною бездіяльністю.


На підставі вищевикладеного, позов ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області про визнання протиправною бездіяльність Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області та зобов'язання відповідача вжити заходи щодо виконання у тримісячний строк викоанвчих листів Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.08.2013 р. по справі № 2/235/1059/2013 є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати відносяться за рахунок позивача.

Враховуючи викладене та керуючись Конституцією України, ст. ст.2, 10-,11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позову ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Красноармійську Донецької області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного закладу "Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці" Міністерства охорони здоров'я України Єжелевої Людмили Семенівнипро про визнання протиправною бездіяльність щодо невиконання у тримісячний строк виконавчих листів у справі № 2/235/1059/13 про стягнення з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці" суми у розмірі 16738 грн. 61 коп.; забов'язання вжити заходи щодо виконання у тримісячний строк виконавчих листів Красноармійського міського суду Донецької області від 21.08.2013 року у справі № 2/235/1059/13 про стягнення з Державного закладу "Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці" суми у розмірі 16738 грн. 61 коп. - відмовити.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.



Суддя Наумова К.Г.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація