Судове рішення #37870867


Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


03 липня 2014 року Справа № 805/7791/14


Постановлена у нарадчій кімнаті

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Наумова К.Г.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 (м. Донецьк)

до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька» (м. Донецьк)

Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» (м. Донецьк)

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Димитровської центральної міської лікарні Донецької області (м. Димитров)

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -


ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 з позовною заявою до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька», Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Димитровської центральної міської лікарні Донецької області про визнання протиправною бездіяльності лікарсько-консультаційних комісій Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» та Комунальної лікувально-профілактичної установи „Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька", яка виразилася у прямому ігноруванні членами ЛКК чинних норм Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» і п.14 Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ України від 4 грудня 2001 року № 482, які передбачають проведення переогляду дитини по досягненні нею 18 річного віку, що призвело до настання негативних наслідків - позбавлення дитини права на отримання державної соціальної допомоги до досягнення 18 років; зобов'язання лікарсько-консультаційні комісії Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» та Комунальної лікувально-профілактичної установи „Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька" скасувати відповідні висновки ЛКК № 86 від 27.05.2014 р. та № 514 від 24.06.2014р. щодо результатів медичного переогляду дитини Позивача та перенести дату проходження медичного переогляду дитини Позивача - ОСОБА_3 на строк не пізніше 1 (одного) місяця до виповнення 18 років відповідно до п.14 Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ України від 4 грудня 2001 року № 482, шляхом внесення відповідного запису до висновку ЛКК Димитровської центральної міської лікарні Донецької області № 877 від 28.11.2000 р. завіреного печаткою ЛКК КЛПУ «ОДКЛ м. Донецька».



Ч. 1 ст. 2 КАС України, встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У розумінні ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


З позовної заяви вбачається, що позивач у якості відповідачів визначив комунальні лікувальні установи, які не є суб'єктами владних повноважень у розумінні статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім цього, позивач фактично просить визнати протиправними дії та бездіяльність лікарсько-консультативних комісій Комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька», а також Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» щодо проведення медичного переогляду та зобов'язання перенести дату проходження медичного переогляду на іншу дату.

У розумінні Кодексу адміністративного судочинства України здійснення лікарсько-консультативними комісіями переогляду дитини-інваліда до 18 років не є виконанням владних управлінських функцій, в тому числі, на виконання делегованих повноважень, а є однією з медичних (лікувальних) функцій, що виконуються вказаними комісіями комунальних установ.


З огляду на зазначене, даний спір не належить до юрисдикції адміністративних судів.

Даний спір повинен розглядатися у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на зазначене, у відкритті провадження в Донецькому окружному адміністративному суді позивачу слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 3, 4, 17, 109, 160, 165 КАС України, суд, -




У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька», Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Димитровської центральної міської лікарні Донецької області про визнання протиправною бездіяльність лікарсько-консультаційних комісій Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» та Комунальної лікувально-профілактичної установи „Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька", яка виразилася у прямому ігноруванні членами ЛКК чинних норм Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» і п.14 Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ України від 4 грудня 2001 року № 482, які передбачають проведення переогляду дитини по досягненні нею 18 річного віку, що призвело до настання негативних наслідків - позбавлення дитини права на отримання державної соціальної допомоги до досягнення 18 років; зобов'язання лікарсько-консультаційні комісії Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 м. Донецька» та Комунальної лікувально-профілактичної установи „Обласна дитяча клінічна лікарня м. Донецька" скасувати відповідні висновки ЛКК № 86 від 27.05.2014 р. та № 514 від 24.06.2014р. щодо результатів медичного переогляду дитини Позивача та перенести дату проходження медичного переогляду дитини Позивача - ОСОБА_3 на строк не пізніше 1 (одного) місяця до виповнення 18 років відповідно до п.14 Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ України від 4 грудня 2001 року № 482, шляхом внесення відповідного запису до висновку ЛКК Димитровської центральної міської лікарні Донецької області № 877 від 28.11.2000 р. завіреного печаткою ЛКК КЛПУ «ОДКЛ м. Донецька»..


Зазначена ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.



Суддя Наумова К.Г.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація