Судове рішення #378626
Справа № 1-178/2007 р

 

Справа № 1-178/2007 р.

                                                                   ВИРОК

                                                         ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

12 січня 2007 року                 Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Кіхтенко Н.І., при секретарі Сміян А.В., за участю прокурора  Початенко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Корсунь-Шевченківський кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, несудимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК  України,-

суд

ВСТАНОВИВ:

5 листопада 2006 р., близько 16 години, підсудний ОСОБА_1, перебуваючи на робочому місці у складі приміщення Набутівського цукрового заводу Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, безпричинно, після того, як потерпілий ОСОБА_2 зробив зауваження щоб підсудний не перевантажував вантажну стрічку, наніс останньому один удар кулаком правої руки в обличчя останньому, чим заподіяв тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому тіла нижньої щелепи, крововиливу ділянки підборіддя, який супроводжувався набряком м'яких тканин навколо перелому, які відносяться до середньої тяжкості тілесних ушкоджень, що викликали тривалий розлад здоров'я.

Допитаний під час досудового слідства і в суді підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю, розкаявся у вчиненому і дав суду наступні покази.

Що він, як і потерпілий, працюють вантажниками Набутівського цукрового заводу. 5 листопада  2006 р., близько   16 години, він   разом з потерпілим   знаходилися   у складі   заводу   і вантажили    продукцію. Потерпілий        зробив    підсудному    зауваження на те, щоб останній    не перевантажував   вантажну   лінію, на   що   підсудний розвернувся і   безпричинно, нічого не кажучи, наніс по останньому один удар кулаком в обличчя.

Вину визнає повністю, заявлений потерпілим цивільний позов на відшкодування 1200 грн. матеріальної шкоди, яка хоч і не підтверджена потерпілим документами, і 2000 грн. моральної шкоди, визнає повністю, згодний на відшкодування даної суми і просить суд слухати справу у спрощеному порядку, суть якого, як і межі оскарження вироку при такому порядку розгляду справи по суті йому роз'яснені і зрозумілі.

Потерпілий ОСОБА_2 підтвердив покази підсудного щодо заподіяння йому тілесного ушкодження, підтримав цивільний позов в повному обсязі, пояснивши, що моральна шкода полягає у перенесеному ним фізичному болі, фізичних стражданнях, незручностях у житті, так як він місяць перебував на лікуванні, від одержаної травми не мав можливості нормально вживати їжу, незручностях у житті, викликаних тим, що був позбавлений можливості підтримувати сім'ю матеріально в зв'язку з хворобою і дану шкоду він   оцінює у   2000 грн.

Таким чином, суд, на підставі доказів, добутих в порядку ст. 299 ч.З КПК України, вважає, що вина підсудного повністю доказана і його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 122 КК України, як спричинення ним умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження потерпілому ОСОБА_2, що потягло тривалий розлад здоров'я.

При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, що класифікується як злочин невеликої тяжкості.

Обставинами, які пом'якшують покарання підсудного суд визначає: його молодий вік, що до кримінальної відповідальності притягується вперше, позитивну характеристику з місця проживання, що на утриманні має малолітню дитину, щире каяття та часткове відшкодування матеріальної шкоди в добровільному порядку, прохання потерпілого про призначення Несуворої  міри покарання.

Обставин, які обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.

З урахуванням всіх цих обставин, суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливе шляхом призначення йому покарання у вигляді обмеження волі із звільненням від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком.

Заявлений потерпілим цивільний позов на відшкодування матеріальної і моральної шкоди в сумі 3200 грн., які підсудний визнав повністю, підлягає до часткового задоволення та стягнення моральної шкоди в сумі 2000 грн., та 200 грн. матеріальної шкоди, які підсудний визнав повністю, так як матеріальну шкоду в сумі  1000 грн. підсудний відшкодував потерпілому в добровільному порядку.

Суд вважає, що потерпілому дійсно була заподіяна моральна шкода, яка полягає у його фізичному болі, одержаному від одержаної травми, який тривав тривалий час, незручностях особистих, так як мав незручності при харчуванні маючи таку травму, незручності у житті від хвороби, моральні страждання від того, як поступив з ним підсудний.

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК  України, -

суд

ЗАСУДИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК  України призначити покарання у вигляді 2 років обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік, який рахувати з часу проголошення вироку.

На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 без згоди кримінально-виконавчої інспекції у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області не виїжджати за межі України на постійне місце проживання, періодично, в установлені інспекцією дні, з'являтися на реєстрацію та повідомляти про зміну місця проживання.

Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 2000 грн. моральної і 200 грн. матеріальної шкоди.

На  вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб з часу його проголошення.

Головуючий: підпис.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація