22ц-6622/2006 Голов.у 1 ін.Скиба С.А.
Категор.19-25 Гслсв. Костюченко H.G.
УХВАЛА
6 грудня 2006р. Апеляційний суд Дніпропетровської області
у складі суддів:Костюченкс H.Є. ,Басуєвсї Т.А. ,Презсрсвсї М.Л.
при секретарі. - Качур Л.В.,
розглянувши у судовому засіданні в м.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ТОВ "Івашин і К" до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
Встановив
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати ухвалу Багатійського районного суду м. Дніпродзержинська від б вересня 2006р.про закриття провадження по справі, посилаючись на те, що суд не врахував, що позов пред'явлено до фізичної особи і шо предметом позовних вимог є відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а не заборгованості за договором, штрафних санкцій; правовідносини, ще склалися між сторонами, мають характер цивільно-правових.
Суд 1-ї інстанції,задовольняючи клопотання про закриття провадження у справі, виходив з того, що у данному випадку мають місце договірні правовідносини між ТОВ "Івашин і К" та ПП "Вектор", а тому, виходячи із вимог СТ.12ГПК спір підвідомчий господарському суду.
Апеляційний суд вважає ухвалу районного суду незаконною, такою, шо винесена без урахування вимог ст.ст.,3,4,30 ЦПКУ, ст.ст. 1,2 ЦКУ.
Із матеріалів справи вбачається, ще предъявлено позов про стягнення матеріальної та моральної шкоди з фізичної особи. По суті справа судом не розглядалася. Висновок суду про наявність договор-них правовідносин між двома юридичними особами є передчасним: Обставини справи, в тему числі про те, чи мали місце такі договірні правовідносини, та між ким конкретно, - не з'ясовувались. Письмовий договір, на підставі якого районний суд міг би відразу зробити висновок про договірні правовідносини між юридичними особами, - у справі відсутній.
Враховуючи зазначене, а також вимоги вказаних више корм закону, суд 1-ї інстанції незаконно закрив провадження у справі в зв'язку із тим, ще спір повинен бути розглянутий господарським судом. Суду слід розглянути спір до фізичної особи по суті позовних вимог та зробити висновок щодо їх обґрунтованості чи необґрунтованості.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.307,312 ППК України, апеляційний суд -
у х в а л и в
Апеляційну скаргу - задовольнити. Ухвалу Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 6 вересня 2006р. - скасувати. Справу направити до того ж суду для розгляду по суті.
Ухвала чинна з моменту проголошення, може бути оскаржена до касаційного суду у 2-місячний строк.