Справа № 2-27/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2007 року Глибоцький районний суд Чернівецької області
в складі головуючого - Герасименко Н.І.
при секретарі Затолошної Р.В.
з участю позивачки ОСОБА_1
з участю відповідача ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в с.м.т. Глибока в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказавши в позові, що 7 травня 1988 року у Чагорській с\Раді Глибоцького району Чернівецької області вона зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 актовий запис НОМЕР_1. Від шлюбу є троє неповнолітніх дітей. Чоловік зловживає спиртними напоями, безпідставно підозрює в позашлюбних стосунках. По відношенню до неї проявляє грубість, ображає. Просить шлюб розірвати, звільнити її від сплати дермита при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС.
Ухвалою Глибоцького райсуду від 11.10.2006 року сторонам був наданий термін для примирення.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала та пояснила суду, що вона не проживає з відповідачем, так як відповідач зловживає спиртним, скандалить, ображає її. За термін наданий їм судом не примирились і тепер також миритись не бажає. Просить суд шлюб розірвати витрати по розірванню шлюбу покласти на розгляд суду.
Відповідач ОСОБА_2 пояснив суду, що за термін наданий їм судом для примирення вони з дружиною не помирились, однак розривати шлюб не бажає.
Вислухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 обгрунтовані та підлягають задоволенню.
Як видно справи сім'я розпалась через те, що відповідач неналежно веде себе в сім'ї, зловживає спиртними напоями, скандалить. Миритись позивачка не бажає. Позивачка просить розірвати шлюб та витрати по розірванню шлюбу покласти на розгляд суду. Відповідач також визнав, що вони не помирились. Судом надавався термін для примирення, однак сторони нічого не зробили щоб зберегти сім'ю.
При таких обставинах суд дійшов до висновку, що сім'я розпалась остаточно, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам позивачки, а
тому шлюб необхідно розірвати. Так як з позивачкою залишаються проживати неповнолітні діти, суд вважає, що витрати по розірванню шлюбу слід покласти на відповідача.
На підставі викладеного, ст.ст.104, 105, 110,112,114 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. З, 15, 57, 213-215, 224, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 7 травня 1988 року в виконкомі Чагорської с/Ради Глибоцького району Чернівецької області, актовий запис НОМЕР_1 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу з ОСОБА_2 стягнути державне мито в сумі 17 гривень, а ОСОБА_1 - звільнити від сплати держмита.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Глибоцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.