справа № 436/1635/14-ц
У Х В А Л А
26.06.2014р. м. Луганськ
Суддя Кам’янобрідського районного суду м. Луганська Котлярова І.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про відшкодування майнової та моральної шкоди, спричиненого дорожньо-транспортною пригодою, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, діючий в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Кам’янобрідського районного суду м. Луганська із позовом до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про відшкодування майнової та моральної шкоди, спричиненого дорожньо-транспортною пригодою.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
25.06.2014 року від представника позивача до суду надійшла заява, яка підлягає залишенню без руху оскільки подана з порушенням вимог ст. 119, ст. 120 ЦПК України, а саме: до участі у справі не залучено в якості третьої особи, водія який керував транспортним засобом на момент дорожньо-транспортної пригоди, крім того, судовий збір сплачено не в повному обсязі, оскільки витрати пов’язанні на залучення експерта в сумі 700 грн. повинна бути включена у ціну позову. Крім того, повинен буди сплачений судовий збір за відшкодування моральної шкоди у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. Також, у позовній заяві не зазначено ідентифікаційного коду юридичної особи з якої повинно бути стягнута моральна та матеріальна шкода, та не вказано спосіб як саме потрібно стягнути цю суму. Крім того, до позовної заяви не надано документів які підтверджують виплати на відшкодування транспортного засобу зі сторони страхової компанії та невідомо чи відремонтовано автомобіль на даний час, якщо так то потрібно надати відповідні квитанції про сплату ремонтних робіт. Також, позивачу потрібно вказати чи не перебуває транспортний засіб у кредиті чи заставі.
Відповідно до п. 3 Постанови № 4 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, позови, що виникають із відносин відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, пред’являється до суду за загальними правилами підсудності. При цьому суд має враховувати право позивача на пред’явлення позову про відшкодування шкоди також за його зареєстрованим місцем проживання чи перебування, або за місцем завдання шкоди, у зв’язку із чим позивачу необхідно визначити з його правом подачі позовної заяви за місцем проживання.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119-120 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позову без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про відшкодування майнової та моральної шкоди, спричиненого дорожньо-транспортною пригодою, залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити недоліки позовної заяви шляхом подання нової позовної заяви у строк п’ять днів з дня отримання ухвали, та роз’яснити, що в іншому випадку позов вважатиметься неподаною і буде повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю. Котлярова