Крижопільський районний суд Вінницької області
2/134/317/2014
Справа № 134/1236/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
01 липня 2014 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого судді: Питель С.М.
з участю секретаря: Баденюк О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Крижопіль справу за позовом ОСОБА_1 до Крижопільської селищної ради, про визнання права на спадщину,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Крижопільської селищної ради, про визнання права на спадщину.
Вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2 чоловік її баби по материнській спадковій лінії ОСОБА_3, з яким проживала в будинку по АДРЕСА_1. Будучи на той час неповнолітньою, проживала з 1989 року без реєстрації місця проживання, а 18.05.1999 року в будинку АДРЕСА_1 було зареєстроване постійне її місце проживання.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне йому на час смерті майно і позивач являється спадкоємцем четвертої черги за законом, оскільки була на час смерті спадкодавця неповнолітньою, проживала разом із спадкодавцем.
Третя особа у справі ОСОБА_3, яка є спадкоємцем за законом першої черги, спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_2 не приймала і відмовилась від її прийняття.
Спадкове майно складається з цілого житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1, належний спадкодавцеві на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 28.07.1988 року та акта прийняття в експлуатацію закінченого будівництва житлового будинку та господарських будівель індивідуального забудовника, затвердженого рішенням виконкому Крижопільської селищної ради № 8 від 31.08.1990 року. Вартістю згідно оцінки КП «Тульчинське МБТІ», 51755 грн. Реєстрація будинку в державному реєстрі нерухомого майна України не проводилась.
Оформити своє право на спадщину після смерті спадкодавця на вказаний будинок у нотаріуса не може в зв'язку з тим, що відсутня реєстрація нерухомого майна в державному реєстрі, тому змушена звернутися з даним позовом.
В судове засідання позивач не з'явився надіслав суду заяву де позов підтримує. Відповідач позов визнав, надіслав відповідну заяву.
При викладених обставинах суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, який проживав із бабою по материнській лінії ОСОБА_3 Будучи неповнолітньою на час смерті спадкодавця, позивач проживала разом із спадкодавцем в даному будинку. Дані обставини підтверджуються свідоцтвами про народження, свідоцтвами про одруження, записами в паспорті позивача та домовій книзі, свідоцтвом про смерть.
Спадкове майно складається із цілого житлового будинку в АДРЕСА_1. Позивач вступивши в управління спадковим майном прийняла спадщину, але оформити свої права не може в зв'язку з тим, що відсутня реєстрація нерухомого майна.
Враховуючи, що позивач вступила в управління спадковим майном, суд вважає, що за нею слід визнати право власності на спадщину.
На підставі ст.. ст. 328, 346, 347, 1233, 1234, 1268, 1277 ЦК України, керуючись ст.ст. 174, 208, 209, 212-215, ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину, як спадкоємця за законом четвертої черги після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт. Крижопіль, Вінницької області, а саме:
- цілий житловий будинок з господарськими будівлями загальною площею - 30,9 кв.м., житловою плошею - 13,5 кв.м., означений в плані літерою - «А», гараж - «а», погріб - «а/під», прибудова сарай - «а-1», сарай - «Б», прибудова сарай - «б», убиральня - «У», огорожа - « 1-3» по АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів.
Суддя