Справа № 249/2835/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
10 липня 2014 р. м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого-судді Стріжакової Г.В.
при секретарі Долинській Я.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Шахтарську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Свої вимоги мотивувала тим, що з відповідачем знаходилась у шлюбі з 07 травня 2013 року, який зареєстрований у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. Шахтарську реєстраційної служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції в Донецькій області, актовий запис № 80. Від шлюбу мають неповнолітню дитину сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач надавав матеріальну допомогу на утримання сина нерегулярно. Просить стягнути з відповідача аліменти на користь позивачки на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у твердій грошовій сумі 1000 грн. щомісячно, починаючи стягнення з дня подачі позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, повідомлена в установленому порядку про час та місце розгляду справи, надала до суду письмову заяву, в якій вимоги щодо стягнення аліментів підтримує, справу просить розглянути в її відсутність (а.с.11)
Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений в установленому порядку про місце та час розгляду справи, надав до заяву, в якій зазначив, що вимоги визнає у повному обсязі, справу просить розглянути у його відсутність (а.с.12).
Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. Шахтарську реєстраційної служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції в Донецькій області, актовий запис № 80 (а.с.7); від шлюбу мають неповнолітню дитину сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у свідоцтві про народження серія НОМЕР_1 батьком вказаний відповідач (а.с.8); дитина проживає разом із позивачкою (а.с.6).
Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Враховуючи, що позивачка, мати неповнолітньої дитини, займається її вихованням, повністю утримує, а відповідач, батько дитини, ухиляється від виконання своїх зобов'язань по її утриманню, позов визнав повністю, суд вважає вимоги позивачки обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст.367 ЦПК України, рішення суду підлягає обов'язковому негайному виконанню по справам про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст.180,182,84 Сімейного Кодексу України, ст.3,10,15,60,79,197,209,210, 212,214,215,223,244,367 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився у смт. Сердите, м. Шахтарська, Донецької області, не працює, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка народилась в м. Шахтарську Донецької області, аліменти на утримання неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі 1000 (одна тисяча) гривень щомісячно, починаючи з 03 липня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір у дохід держави у розмірі 243 грн. 60 коп.
Рішення у частині стягнення аліментів за один місяць підлягає обов'язковому негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Г.В.Стріжакова