Справа №2-3605/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2008 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси
у складі головуючого - судді Суворової О.В.
при секретарі - Поповій О.І.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з заявою про розірвання шлюбу , в якій просить задовольнити його позовні вимоги, вказуючи, що з відповідачкою спільне життя не склалося, з 2004 року стали виникати чисельні сварки та непорозуміння, що призвело до напружених відносин та втрати поваги і довіри один до одного та стало причиною неможливого подальшого спільного проживання і збереження сім'ї .
Позивач в попереднє судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи провести у його відсутності , позовні вимоги підтримав в повному обсязі (а.с. 14).
Відповідачка в попереднє судове засідання також не з'явилась, подала до суду заяву, в якій просить розгляд справи провести за її відсутності, витрати по оплаті державного мита при оформленні реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС покласти на неї , погодившись з пред'явленими вимогами позивача (а.с. 15).
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити із задоволенням позову при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У попередньому судовому засіданні встановлено, що 17 березня 2001 року сторони зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів громадянського стану Центрального районного управління юстиції м. Одеси, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис за НОМЕР_1 (а.с. 4). Від вказаного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження (а.с. 5).
На даний час сімейні відносини фактично припинені, подружні відносини сторони не підтримують, спільне господарство не ведеться, сторони проживають окремо. Основною причиною припинення сімейних відносин є те, що сторони втратили взаєморозуміння, почуття любові й поваги один до одного, через що суд не вважає за необхідне вживати заходів щодо примирення сторін.
При дослідженні судом дійсних причин розірвання шлюбу встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й дружини та збереження шлюбу буде суперечити інтересам чоловіка та дружини, а також інтересам дитини.
Згідно ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання чоловіка й дружини та збереження шлюбу суперечать інтересам одного з них, інтересам дітей, що мають істотне значення.
2
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Видатки по оплаті державного мита при оформленні реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС суд вважає за необхідне покласти на відповідачку.
Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 11, 88, ч.4 ст. 130 , ч.4 174 , 213, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, та ОСОБА_1 дошлюбне прізвище ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, зареєстрований 17 березня 2001 року відділом реєстрації актів громадянського стану Центрального районного управління юстиції м. Одеси , актовий запис НОМЕР_1.
Стягнути в дохід держави мито за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 - 17 грн., звільнивши від сплати державного мита ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.