Судове рішення #37788351

30.04.2014                                                                                           Суддя: Перетятько О. Ю.


Справа № 253/15563/13-а

У Х В А Л А

іменем України


30 квітня 2014 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі: головуючого - судді Перетятька О.Ю.,

при секретарі Березка С.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити певні дії,

В С Т А Н О В И В :


          Позивач 18 грудня 2013 року звернулася до суду з названим позовом, в якому зазначила, що вона має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Перебуває на обліку у відповідача, який сплачує їй допомогу до досягнення дочкою трирічного віку в розмірі 130 грн., тобто в розмірі, значно меншому, ніж передбачений законодавством. 17.10.2013 р. вона звернулася до Центрально – Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради із заявою про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та надання її в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для дітей віком до 6 років. 04.11.2013 р. відповідачем надано відповідь на її заяву, в якій їй відмовлено в перерахунку зазначеної вище допомоги. Свою відмову відповідач мотивує виконанням Закону України «Про Державний бюджет України». Проаналізувавши законодавство, позивач прийшла до висновку, що з 01.01.2009 року діє норма ст. 15 Закону України «Про державну допомогу дітям з дітьми» в попередній редакції, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та про бюджети на 2012 – 2013 роки, іншій розмір допомоги не встановлювався, як і постановами Кабінету Міністрів України, а положення постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2011 р. «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» в тій частині, в якій воно суперечить зазначеним вище Законам, застосовуватися не можуть. Отже, з 01.01.2011 р. у відповідача виник обов’язок здійснювати призначення та виплату допомоги в розмірах, передбачених Законами України № 2811-ХІІ та № 2240-ІІІ. Крім того, така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 25.12.2012 року. Просила визнати дії Центрально– Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради неправомірними. Зобов’язати Центрально – Міське управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради здійснити перерахунок призначеної їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з моменту призначення у відповідності із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та «Про загальнообов’язкове державне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на поточний 2013 рік (а.с. 2-5).

          Позивач, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явилася, в поданій заяві просила розглянути справу в її відсутності(а.с. 14).

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, подавав заяву з проханням розглянути справу в його відсутності. У письмовому поясненні зазначив, що позов не визнає. Також просили застосувати наслідки пропущення строку для звернення до адміністративного суду .

          Суд, дослідивши матеріали справи, вважає встановленим наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

          Позивач у позовній заяві не просила поновити пропущений строк звернення до суду.

Відповідно до ч.1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Суд вважає, що оскільки позивачем не наведені поважні причини пропущення строку для звернення в суд з позовом і таких причин суд не встановив, позов у частині вимог за період з 06 вересня 2012 р. до 17 червня 2013 року підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України,


У Х В А Л И В :


          Позов ОСОБА_1 до Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити певні дії, в частині вимог за період з 06 вересня 2012 р. до 17 червня 2013 року включно, залишити без розгляду.

          Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

          Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.


суддя














Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація