Судове рішення #3778209

Справа № 2-2357/08

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2008 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі головуючого - судді Суворової О.В. при секретарі - Шудрі С. В., Попової О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу , в якому просить задовольнити її позовні вимоги, вказуючи, що 13.06.1982 року зареєструвала з шлюб з відповідачем, спільне життя з яким не склалося через те, що вони виявились людьми з різними інтересами та відсутністю бажання бути разом, що призвело до неможливості подальшого спільного проживання та збереження сім'ї, в зв'язку з чим позивачка звертається до суду з зазначеним позовом.

В судове засідання позивачка не з'явилась, подала до суду заяву, згідно якої просила розгляд справи провести за її відсутності, позов підтримала, (а.с. 22).

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце засідання був повідомлений належним чином через засоби масової інформації (а.с. 19, 21).

Відповідно до ч.9 ст. 74 ЦПК України відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідоме, навіть після його звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи.

Враховуючи, що відповідач належним чином був завчасно сповіщений про час і місце розгляду справи і не з'явився в судове засідання, суд вважає за необхідне відповідно до ч.9 ст. 76 ЦПК України розглянути справу у відсутності відповідача.

Суд у зв'язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від позивачки , ухвалив слухати справу за відсутності відповідача , що не з'явився , у порядку заочного розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення позивачки , надані в ході попереднього судового засідання , суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що 13 червня 1982 року сторони зареєстрували шлюб у Вільшанській сільській раді, Крижопільського району, Вінницької області, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис за № 9.

З травня 2000 року сторони фактично припинили шлюбні відносини, подружні стосунки не підтримують, проживають окремо. Як з'ясувалось під час шлюбу, їхні інтереси спільно не співпадають, бажання бути разом відсутнє. На даний момент сім'я фактично розпалась, шлюб носить формальний характер.

Відновляти шлюбні відносини позивачка не бажає , через що суд не вважає за необхідне вживати заходів щодо примирення сторін.

Подальше спільне життя і збереження родини неможливі , в зв'язку з чим шлюб підлягає розірванню.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

 

2

Видатки по оплаті державного мита при оформленні реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС суд вважає за необхідне покласти на позивачку.

Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 74, 76, 169, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище Дубеньчук), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 13.06.1982 року у Вільшанській сільській раді, Крижопільського району , Вінницької області, актовий запис № 9.

Стягнути в дохід держави мито за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_1 - 17 грн., звільнивши від сплати держмита ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація