10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
04 липня 2014 рокуЛуганськ№ 812/4280/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Відокремленого підрозділу «Шахта 11 РАУ-Новая» Приватного підприємства «Содєйствіє» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 40578,68грн.,-
ВСТАНОВИВ:
02 липня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Відокремленого підрозділу «Шахта 11 РАУ-Новая» Приватного підприємства «Содєйствіє» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 40578,68грн.
Відповідно до статті 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Статтею 106 КАС передбачено що у позовній заяві зазначаються, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Відповідно до ст.96 Цивільного Кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобов'язань як на головному підприємстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.
Стаття 95 Цивільного кодексу України визначає, що філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Відповідно до матеріалів адміністративного позову, позивачем заявлено вимогу про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з Відокремленого підрозділу «Шахта 11 РАУ-Новая» Приватного підприємства «Содєйствіє». При цьому до матеріалів позову надано довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України про реєстрацію Відокремленого підрозділу «Шахта 11 РАУ-Новая» без права юридичної особи, з організаційно правовою формою філія. З наведених вище норм вбачається, що відповідачем у суді може бути юридична особа. Стосовно юридичної особи ПП «Содєйствіє» позивачем не надано будь-яких документів.
Суд вважає, що позивачу необхідно визначити належного відповідача в даному позові та надати документальні підтвердження про утворення юридичної особи ПП «Содєйствіє» (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з метою надання позивачу часу на усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Відокремленого підрозділу «Шахта 11 РАУ-Новая» Приватного підприємства «Содєйствіє» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 40578,68грн. залишити без руху
Надати позивачу час для усунення недоліків, шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову з визначенням належного відповідача та документів на підтвердження статусу ПП «Содєйствіє» як юридичної особи.
Недоліки повинні бути усунені протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали. Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
СуддяА.М. Каюда