Апеляційний суд Донецької області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі:
Червинської М. Є., Лоленко А.В., Біляєвої О.М. ,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Донецьку справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Українська страхова компанія "Гарант-АВТО" до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відшкодування шкоди в порядку регресу за касаційною скаргою Відкритого акціонерного товариства Українська страхова компанія (далі - ВАТ У КС) "Гарант-АВТО" в особі Київської дирекції страхування "Гарант-АВТО-Сіті" на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 18 серпня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 30 листопада 2005 року,
встановила:
У червні 2005 року позивач звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 07 січня 2005 року на перехресті вул. Ентузіастів та Русанівської набережної в м. Києві сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої автомобіль "Мазда" державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_3, отримав механічні ушкодження. Вартість відновлювальних робіт становить 39747 гр. 90 коп.
Оскільки вказаний автомобіль був застрахований позивачем, останній сплатив ОСОБА_3 вартість робіт з ремонту автомобіля "Мазда" на суму 35330 гр. 41 коп. та вартість експертизи 400 гр.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 10 лютого 2005 року винним в дорожньо-транспортній пригоді визнано ОСОБА_1, який на час ДТП керував автомобілем ВАЗ 21099, державний номер НОМЕР_2, що належить ОСОБА_2
Посилаючись на ці обставини, позивач просив стягнути з обох відповідачів 35571 гр. 19 коп.
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 18 серпня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 30 листопада 2005 року, позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь позивача суму страхового відшкодування 30571 гр. 19 коп., судові витрати 355 гр. 72 коп. В позові до ОСОБА_2 відмовлено.
Справа № 33ц-216 кс 08 Категорія ЦП: 31
Головуючий у першій інстанції Рубан С. М.
2
У касаційній скарзі ВАТ УСК "Гарант-АВТО" посилається на неправильне застосування норм матеріального права, в зв'язку з чим ставить питання про скасування судових рішень та ухвалення нового рішення про стягнення сум в відшкодування шкоди з ОСОБА_2
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення постановлені з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відсутні передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування рішення.
Наведені у касаційній скарзі доводи висновки судів не спростовують.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити в задоволенні касаційної скарги.
Керуючись статтями 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Апеляційного суду Донецької області
ухвалила:
Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства Українська страхова компанія "Гарант-АВТО" відхилити.
Рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 18 серпня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 30 листопада 2005 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.