Справа № 22 - 2648 / 2006 Категорія 36
Рішення постановлено під головуванням судді Федчишина С.А. Доповідач : Оніщук В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2006 року
місто Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Оніщука В.В.
суддів: Чорного В.І., Морозовського В.І.
при секретарі: Мазур Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 11.09.2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів на утримання дітей, -
встановила:
В серпні 2006 року позивач звернулася до суду із вказаним позовом, у якому посилається на те, що згідно рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 08.12.2004 року з відповідача на її користь на утримання дітей стягуються аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісячно, однак на утримання дітей вказаних коштів недостатньо і тому просила змінити розмір стягнення аліментів з відповідача на її користь на утримання дітей: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на 2\3 частки усіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму, щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до повноліття дітей.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 11.09.2006 року позов задоволено частково.
Не погодившись із вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та направити справу на новий судовий розгляд.
При цьому вказується, що розгляд справи було проведено у його відсутність і суд прийняв рішення з порушенням вимог процесуального та матеріального права і не з'ясував всіх обставин, які мають значення для правильного вирішення справи.
В своїх запереченнях на скаргу позивач її доводи не визнав, вказавши на безпідставність скарги та законність і обгрунтованість рішення суду.
Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 15.11.2006 року ОСОБА_1 було поновлено строк на апеляційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 11.09.2006 року.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, що районним судом розгляд справи було проведено в попередньому судовому засідання у відсутність відповідача, яким було подано заяву про перенесення розгляду справи на іншу дату.
В апеляційній скарзі міститься посилання на те, що відповідач угоди на представлення його інтересів в судовому засіданні ні з ким не укладав і в справі дійсно відсутнє належне підтвердження того, що відповідачем була укладена угода з адвокатом ОСОБА_5.
Таким чином, суд розглянув справу в попередньому засіданні за відсутності відповідача чи його представника, що відповідно є підставою для скасування рішення суду з направленням справи на новий розгляд.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинне бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішенням, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В той же час, суд першої інстанції, приймаючи рішення, яким було частково задоволено позов, взагалі не перевірив матеріального та сімейного стану відповідача і не з'ясував всіх обставин, які враховуються судом при визначенні чи зміні розміру аліментів.
Таким чином, судова колегія вважає, що справа була розглянута з порушенням норм процесуального та матеріального права, які є безумовною підставою для скасування рішення суду з направленням справи на новий розгляд.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 311, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 11.09.2006 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду іншим складом суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.
Головуючий
Судді: