КОПІЯ
Справа № 22-2729 2006 p. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 36 Прокопчук А.В.
Доповідач Пащенко Л.В.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області від 11.12.2006 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Нагорняка В .А.
Суддів: Пащенко Л.В., Мартьянової Л.І.
При секретарі Пшеничній Л.В. Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 На рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 жовтня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на час навчання дитини, -
Встановила:
В серпні 2006 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на час навчання дитини.
В заяві зазначала, що вона перебувала з відповідачем у шлюбі, від якого мають трьох дітей. Шлюб між ними розірвано 10.12.1996 року.
Рішенням Староміського райсуду м. Вінниці від 29.11.1996 року на її користь з відповідача було стягнуто аліменти на утримання трьох дітей, в тому числі на утримання дочки ОСОБА_3. На сьогодні відповідач має значну заборгованість по аліментах. Вона - позивачка здійснює догляд за іншою дитиною-інвалідом і єдиним джерелом доходів має лише соціальну пенсію, тому не в змозі самостійно утримувати дочку, яка навчається.
В зв'язку з цим просила продовжити стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання дочки, 1988 року народження, до досягнення останньою 23-х років в розмірі 250 грн. щомісячно та стягнути з відповідача заборгованість по сплаті аліментів.
Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 жовтня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, у розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з 14.08.2006 року і до закінчення останньою навчання, а також заборгованість по аліментах в розмірі 3 141,90 грн. та судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду скасувати, оскільки судом не було враховано його сімейне та фінансове становище, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення по слідуючих підставах.
Судом встановлено, що дочка сторін дійсно потребує матеріальної допомоги, оскільки навчається у Вищому професійному училищі №4. Позивачка ОСОБА_2 на даний час не працює, здійснює догляд за іншою дитиною-інвалідом і єдиним джерелом її доходів є соціальна пенсія, тобто вона не в змозі самостійно утримувати дочку в період навчання.
Згідно ст. 199 СК України батьки зобов'язані утримувати повнолітніх дітей у разі їх навчання до 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач був згоден платити аліменти на утримання повнолітньої дочки на період її навчання, але в меншій сумі, ніж просила позивачка та при зменшенні цієї суми покладався на розсуд суду.
Врахувавши вищевказані обставини та вимоги закону, суд прийшов до правильного висновку про стягнення з відповідача аліментів на утримання дочки на час її навчання в розмірі 200 грн. щомісячно. При цьому, визначаючи розмір аліментів, суд врахував матеріальне положення відповідача і те, що на його утриманні знаходяться інші діти.
Рішення суду в частині вищезазначених позовних вимог відповідає матеріалам справи та вимогам закону.
Рішення суду в частині задоволених вимог про стягнення з відповідача заборгованості по аліментах в сумі 3 141,90 грн. фактично, як видно зі змісту апеляційної скарги, останнім не оскаржується.
Доводи апеляційної скарги безпідставні і висновків суду не спростовують, оскільки відповідачем ні суду, ні апеляційній інстанції не надано достовірних документальних доказів на підтвердження його сімейного та скрутного матеріального стану.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЩІК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 04 жовтня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховний Суд України протягом двох місяців з дня проголошення.