Справа № 429/1646/14-к
Номер провадження 1-в/429/178/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" липня 2014 р. Слов`яносербський районний суд Луганської області
в складі:
головуючого судді Тімінського В.В.,
при секретарі Стрільцовій О.В.,
з участю прокурора прокуратури Клапатюка І.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні подання Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№60) за справою про вилучення заборонених для зберігання та використання предметів,
ВСТАНОВИВ:
Адміністрація Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№60) звернулися до суду з поданням про передачу в доход держави майна, посилаючись на те, що 13 лютого 2014 року об 17 год. 30 хв., під час проведення позапланового обходу спальних приміщень третього житлового корпусу та позапланового обшуку засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працівниками установи, у праві кишені спортивних брюк, був виявлений та вилучений заборонений для використання та зберігання предмет, а саме: - мобільний телефон «Nokia 6020» чорно - сірого кольору (IMEI НОМЕР_1), із акумуляторною батареєю. Під час проведення службового розслідування, засуджений ОСОБА_2 пояснив, що мобільний телефон він отримав через перекид невідомою особою на прикінці січня 2014 року, та зберігав його прихованим засобом для особистого використання. Просять суд передати вищезазначений мобільний телефон в дохід держави.
Представник Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№60) до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, подання підтримує.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 107, п. 2 ч. 7 ст. 102 КВК України, засудженим до позбавлення волі забороняється зберігати при собі речі, заборонені до використання в колонії. Виявлені в засуджених та місцях їх перебування, речі, що заборонені для зберігання, вилучаються відповідно до абзацу 2 ч. 7 ст. 102 КВК України та реалізовуються в порядку, встановленому ч. 4 ст. 59 КВК України, і за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави.
У відповідності до Додатку 9 до пункту 29 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25.12.2003 р. № 275, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.2003 р. за № 1277/8598 - Перелік предметів, виробів і речовин, зберігання яких засудженим заборонено.
Право на конфіскацію майна та передачу його в дохід держави, відповідно ст. 41 Конституції України у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом, належить виключно до компетенції суду.
Суд розглянувши подання, заслухавши думку прокурора, вважає подання таким, що підлягає задоволенню, оскільки вилучений предмет, який визначений нормативно - правовими актами Державного департаменту України з питань виконання покарань в якості таких, які забороняється доставляти і зберігати на території, де проживають особи, засудженні до позбавлення волі, тому його слід передати в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись до ст. ст. 59, 102 КВК України, суд
УХВАЛИВ:
Подання Слов`яносербської виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№60) - задовольнити.
Передати в дохід держави: - мобільний телефон «Nokia 6020» чорно - сірого кольору (IMEI НОМЕР_1), із акумуляторною батареєю, який був вилучений 13 лютого 2014 року об 17 год. 30 хв., під час проведення позапланового обходу спальних приміщень третього житлового корпусу та позапланового обшуку засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Слов`яносербський районний суд.
Суддя В.В. Тімінський