Справа № 410/2324/14-к
Провадження № 1-в/410/382/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2014 року Брянківський міський суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Гончарова В.М.
при секретарі - Колеснік М.П.
за участю прокурора - Ночка М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Брянка подання інспектора Брянківського міського підрозділу Алчевського МВ кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Луганській області про звільнення від відбування призначеного покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Брянка Луганської області, українця, громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працюючого, раніше, засудженого 29.02.2012 року вироком Брянківського міського суду за ч. 1 ст. 263 КК України до трьох років позбавлення волі, із застосуванням ст. ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком два роки, -
ВСТАНОВИВ:
Засуджений ОСОБА_1 перебуває на обліку у Брянківському МП Алчевського МВ КВІ УДПтС України в Луганській області з 21.03.212 року. У поданні ставиться питання про звільнення ОСОБА_1 від відбування призначеного йому покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку.
По справі встановлено, що засуджений ОСОБА_1 у період іспитового строку не виконував покладені на нього судом обов'язки, притягувався до адміністративної відповідальності та скоїв нове кримінальне правопорушення, тому 21.01.2014 року КВІ м. Брянка звернулась до Брянківського міського суду з поданням про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення засудженого для відбування покарання призначеного судом, однак згідно із ухвалою Брянківського міського суду від 14.05.2014 року в поданні КВІ було відмовлено.
Засуджений ОСОБА_1 у судове засідання за викликом суду не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав заяву з проханням розглянути подання за його відсутності.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 539 КПК України, клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 5, 8, 9 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 539 КПК України, у судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого; лікарська комісія, що дала висновок стосовно питань застосування до засудженого примусового лікування або його припинення, у випадку розгляду відповідних питань; спостережна комісія, служба у справах дітей, якщо розглядається погоджене з ними клопотання; цивільний позивач і цивільний відповідач, якщо питання стосується виконання вироку в частині цивільного позову, інші особи у разі необхідності.
Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
На підставі викладеного та враховуючи, що неприбуття засудженого не перешкоджає проведенню судового розгляду, вивчивши матеріали справи та вислухавши думку прокурора, суд вважає, що подання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. ст. 370-372, 376, 395, 537, 539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, від покарання, призначеного вироком Брянківського міського суду від 29.02.2012 року за ч. 1 ст. 263 КК України у вигляді позбавлення волі строком на три роки - звільнити.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до апеляційного суду Луганської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: В.М. Гончаров