Судове рішення #37690360

269/2166/14-ц

№ 2-о/269/78/2014

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


02 липня 2014 року Совєтський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:

головуючої судді Курової О.І.

при секретарі Яковлєвій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Макіївки цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного Фонду України в Совєтському районі м.Макіївки, про встановлення факту спільного проживання, -


В С Т А Н О В И В :


Заявник звернулася до суду 03.06.2014 року із заявою про встановлення факту спільного проживання зі своїм співмешканцем ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги обґрунтовує тим, що з грудня 1985 року і до вересня 2008 року вони проживали разом, однією сім»єю за адресою: АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народилась донька ОСОБА_3, батьком якої в свідоцтві про народження зареєстровано ОСОБА_2. Він працював, утримував сім»ю, вони разом купували необхідні речі, він зробив в квартирі ремонт. У зв»язку з тим, що ОСОБА_2 зловживав спиртними напоями, сім»я розпалась і з 2008 року вони проживали окремо, не спілкувались. Вона дізналась, що ІНФОРМАЦІЯ_3 він помер. Розмір її пенсії значно менший, тому вона бажає оформити пенсію у зв»язку з втратою годувальника, і для цього їй потрібно встановити факт сумісного проживання..


В судовому засіданні заявник підтримала свою заяву і просила її задовольнити.


Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином. В своїх письмових запереченнях представник заінтересованої особи зазначив, що заяву не визнає з наступних підстав. ОСОБА_1 не зверталась до них із заявою про переведення її на пенсію по втраті годувальника. Згідно вимог ст.. 36 Закону України « Про загальнобов»язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв»язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім»ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у нього на день смерті страхового стажу, який би був необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності 3 групи, а вразі смерті пенсіонера або осіб, зазначених в частині 2 ст.32 цього Закону - незалежно від тривалості страхового стажу.

Дружина померлого - яка не була на утриманні, має право на пенсію по втраті годувальника, якщо втратила джерело засобів до існування. Крім того, згідно вимог Сімейного Кодексу України проживання однією сім»єю чоловіка та жінки без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов»язків подружжя.


Свідок ОСОБА_4 суду показала., що проживала по-сусідству з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 1985 року. Приблизно з 2008 року вона не бачила ОСОБА_2 Зі слів ОСОБА_1 їй відомо, що він пішов з дому, вони розійшлися. З цього часу ОСОБА_1 проживає з донькою та онукою.


Свідок ОСОБА_5 суду показала, що з дитинства знає ОСОБА_2 Приблизно з 1985 року він став проживати з ОСОБА_1, у них народилась донька. Приблизно 6 років тому вони розійшлися і більше вона його не бачила. Він зловживав спиртними напоями і це стало причиною їх розлучення.


Вислухавши пояснення заявника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.


Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК суд вправі розглядати справи про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу за таких умов: має місце спільне проживання чоловіка та жінки однією сім'єю, термін спільного проживання (не менше п'яти років); мета встановлення факту (розподіл спільно набутого майна, спадкування за законом), крім того, важливою складовою є відсутність спору про право.


Згідно п. 1 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.


Відповідно п. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" непрацездатними членами сім'ї вважаються чоловік (дружина).

Статтею 21 Сімейного кодексу України передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки і чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення прав та обов'язків подружжя.

В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_1 не перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, тобто вони не були чоловіком та дружиною. В своїй заяві ОСОБА_1 зазначає, що ОСОБА_2 помер, між тим, документів на підтвердження його смерті не надає. Факт проживання однією сім'єю не надає їй право на оформлення пенсії у зв»язку з втратою годувальника, а тому встановлення такого факту в даному випадку не тягне за собою юридичних наслідків, тож в задоволені вимог заявника слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 213-215, 256, 259 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В :


В задоволені заяви ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного Фонду України в Совєтському районі м.Макіївки, про встановлення факту спільного проживання, - відмовити.


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення в Апеляційний суд Донецької області, через даний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя О.І. Курова
























































№ 2/о/269/48/2013


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Вступна та резолютивна частина


08 квітня 2014 року Совєтський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:

головуючої судді Курової О.І.

при секретарі Яковлєвій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Макіївки цивільну справу за заявою ОСОБА_6, заінтересована особа - Управління Пенсійного Фонду України в Совєтському районі м.Макіївки, про встановлення факту спільного проживання, -



Керуючись ст.ст. 213-215, 256, 259 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В :

Встановити факт спільного проживання однією сім'єю ОСОБА_6 з ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, з 2004 року по день смерті останнього за адресою: АДРЕСА_2.


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення в Апеляційний суд Донецької області, через даний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя О. І. Курова




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація