Судове рішення #37672461

Єдиний унікальний номер 237/4649/13-ц Номер провадження 22-ц/775/3699/2014



У Х В А Л А

Іменем України


14 квітня 2014 року Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого судді: Біляєвої О.М.,

суддів: Барсукової О.І., Космачевської Т.В.,

при секретарі : Бакунець Я.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на ухвалу Мар'їнського районного суду Донецької області від 11 березня 2014 року, -


В С Т А Н О В И В :


Ухвалою Мар'їнського районного суду Донецької області від 11 березня 2014 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 відшкодування моральної шкоди залишено без розгляду.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить зазначену ухвалу скасувати, справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

В судовому засіданні апеляційного суду ОСОБА_1, її представник, який діє на підставі довіреності ОСОБА_3, доводи апеляційної скарги підтримали, просили її задовольнити.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про розгляд справи повідомлена у встановленому законом порядку.

Згідно з ч. 2 ст. 305 ЦПК України неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час та місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи. За таких обставин апеляційний суд вважає можливим розглянути апеляційну скаргу за відсутності відповідача.

Заслухавши суддю-доповідача, ОСОБА_1, її представника ОСОБА_3, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направленню справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.

Суд першої інстанції, постановляючи ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, виходив з того, що позивач, або належним чином уповноважений представник позивача, двічі не з'явився до суду та не надав заяви про розгляд справи у відсутність його представника.

Колегія суддів вважає, що такий висновок суду не відповідає обставинам справи та вимогам закону.

У відповідності з вимогами п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Згідно з ч. 3 ст. 169 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Як убачається з матеріалів справи, позивач не була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи на 11 березня 2014 року.

Ураховуючи наведене, колегія суддів вважає, що у суду першої інстанції не було передбачених законом підстав для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду, оскільки позивач не була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, внаслідок чого повторно не з'явилась в судове засідання та не надала заяви про розгляд справи у її відсутність або у відсутності її представника.

За таких обставин відповідно до вимог ст. 311 УПК України ухвала суду підлягає скасуванню, а справа направленню для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 307, 311 ЦПК України, апеляційний суд, -


У Х В А Л И В:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Мар'їнського районного суду Донецької області від 11 березня 2014 року скасувати, справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.


Судді:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація