Провадження 2/254/851/2014
Справа №254/1483/14-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2014 року м. Донецьк
Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі:
Головуючого судді Назарцевої В.О.,
при секретарі Горяінової А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики в розмірі 12572,3 грн.,
В С Т А Н О В И В :
Позивач - обласне комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” 04 березня 2014 року звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики в розмірі 12572,3 грн. на підставі ст.ст.526,1049-1050 ЦК України, за яким 14 березня 2014 року Будьоннівським райсудом м. Донецька було відкрите провадження по справі, 11 квітня 2014 року проведене попереднє судове засідання та призначений позов до розгляду.
15 квітня 2014 року до Будьоннівського райсуду м. Донецька надійшов зустрічний позов відповідача ОСОБА_1 до обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати при звільненні у відповідності до ст.117 КЗпП України в розмірі 227810,00 грн.
25 червня 2014 року від відповідача ОСОБА_1 надійшла заява про зміну суми його вказаного вище зустрічного позову до обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати при звільненні у відповідності до ст.117 КЗпП України до 222632,50 грн.
Вивчивши вказаний зустрічний позов відповідача ОСОБА_1 та його заяву про збільшення позовних вимог, суд вважає, що вони не можуть бути прийняті до розгляду і підлягають поверненню відповідачу, виходячи з наступного.
Ст.123 ЦПК України передбачає, що відповідач має право до або під час попереднього судового засідання пред'явити зустрічний позов, котрий приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані, спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин.
Суд вважає, що зустрічний позов відповідача ОСОБА_1 та його заява про збільшення суми зустрічного позову не випливають з одних правовідносин із позовом обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики в розмірі 12572,3 грн., оскільки їхні вимоги засновані на різних нормах різних законодавчих Кодексів.
Тому, суд приходить до висновку, що зустрічний позов відповідача ОСОБА_1 та його заява про збільшення суми зустрічного позову, котрі подані також з порушенням вимог закону після попереднього судового засідання, не можуть бути прийняті судом до спільного розгляду з первісним позовом обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики в розмірі 12572,3 грн. і мають бути повернуті відповідачу, що не позбавляє останнього права звернутися до суду з його позовними вимогами за зустрічним позовом в загальному порядку.
Керуючись ст.ст.123,208-210 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В :
Відмовити у прийнятті зустрічного позову ОСОБА_1 до обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати при звільненні у відповідності до ст.117 КЗпП України в розмірі 227810,00 грн. та його заяви про зміну суми його вказаного вище зустрічного позову до обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати при звільненні у відповідності до ст.117 КЗпП України до 222632,50 грн. і та повернути їх відповідачу ОСОБА_1
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Будьоннівський райсуд м. Донецька протягом 5-ти днів з дня її проголошення та отримання ухвали, а особами, які не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали, - протягом 5-ти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. В разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя