Справа № 22 - 67 від 2008 року Головуючий у 1 й інстанції - Підберезний Г.А.
Категорія 30 Доповідач - Михайловська С. Ю.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року лютого 18 дня колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого - Баранніка О.П.
Суддів - Михайловської С. Ю., Кіктенко Л.М.
При секретарі - Лещинській О.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_1 на рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 12 липня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа KB ЖРЕП Самарського району М. Дніпропетровська, орган опіки та піклування Самарської районної у М. Дніпропетровську ради про виселення без надання іншого житлового приміщення, за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, третя особа KB ЖРЕП Самарського району М. Дніпропетровська про зміну договору найму житлового приміщення, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Самарського районного суду М. Дніпропетровська від 12 липня 2007 року у позові ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа KB ЖРЕП Самарського району М. Дніпропетровська, орган опіки та піклування Самарської районної у М. Дніпропетровську ради про виселення без надання іншого житлового приміщення -відмовлено.
У задоволенні зустрічного позову ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, третя особа KB ЖРЕП Самарського району м. Дніпропетровська про зміну договору найму житлового приміщення - відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та задовольнити її позов посилаючись на те, що судом не враховано тих обставин, що до відповідача ОСОБА_1 були вжиті заходи попередження, а також заходи громадського впливу.
Суд першої інстанції відмовляючи позивачці в її позові, та відповідачу в його зустрічному позові встановив, що сторони з 1985 по 2006 рік перебували у шлюбі. Від шлюбу сторони мають двох дітей - сина ОСОБА_3 1985 року народження та неповнолітню доньку ОСОБА_2 1990 року народження. У 2006 році шлюб був розірваний.
Квартира складається з трьох житлових кімнат, дві з яких суміжні, а одна окрема. Площа кімнат складає: окремої 8, 5 кв.м - в якій мешкає відповідач ОСОБА_1, суміжних 13, 9 кв.м. та 11, 6 кв.м, які займають позивачка ОСОБА_1 та дочка ОСОБА_2 Син ОСОБА_3 знаходиться під вартою.
Під час сумісного проживання між сторонами склалися неприязні стосунки. Адміністративні матеріали № 1144 від 07.10.2006 року, № 750 від 15.07.2006 року, № 136 від 19.02.2006 року підтверджують неприязні відносини колишнього подружжя, але по всіх матеріалах в порушенні кримінальної справи відносно відповідача ОСОБА_1 відмовлено на підставі ст. . 6 п. 2 КПК України.
Крім того позивачка зверталася до центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, де була проведена перевірка та 22.09.2006 року було прийнято рішення попередити батьків неповнолітньої ОСОБА_2 про відповідальність виховання та утримання, створення умов для проживання та відпочинку дитини. Вказано матері ОСОБА_1 на бездіяльність щодо захисту від можливих домагань та образ з боку колишнього чоловіка тобто відповідача
З наведених підстав суд дійшов висновку, що достатніх підстав для виселення ОСОБА_1 із спірної квартири без надання іншого жилого приміщення на підставі ст. . 116 ЖК України немає.
З урахуванням того, що норма житлової площі 13, 65 м. кв. на одну особу і вимоги ОСОБА_4 про укладення з ним окремо договору найму на кімнату площе. 8, 5 м. кв. не відповідають вимогам законодавства, суд відмовив в задоволенні його зустрічного позову
Перевіривши матеріали справи, законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія судді вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити, рішення суду залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції правильно встановив вищезазначені обставини справи. Дав цим обставинам та доказам по справі належну правову оцінку і обґрунтовано, згідно з вимогами ст. . ст. 63, 104, 116 ЖК України, з урахуванням роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 року із змінами „Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України" ухвалив законне та обґрунтоване рішення.
Доводи зазначені в апеляційній скарзі позивачки про те, що суду неправильно дав оцінку доказам по справі, а саме - тому, що до ОСОБА_1 були застосовані попередження і заходи громадського впливу, безпідставні, оскільки судом саме цим доказам, при вирішення питання про доцільність виселення відповідача із спірної квартири, була дана оцінка. Позивачка ж не згодна з висновками суду щодо оцінки доказів, тоді як згідно ст. . 212 ЦПК України оцінка доказів є виключним правом суда
Таким чином рішення суду відповідає вимогам матеріального та процесуального права, тому підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга - відхиленню.
На підставі викладеного, керуючись ст. .303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія
суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Самарського районного суду М. Дніпропетровська від 12 липня 2007 року залишити без змін.
Ухвала чинна з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційного прядку протягом 2-х місяців.