Судове рішення #37659170

437/19474/13-а


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


23 червня 2014 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:

головуючого судді Золотарьова О.Ю.

при секретарі Красновській М.В., Середа Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до суду з позовом, просив суд поновити пропущений з поважних причин процесуальний строк розгляду позовної заяви, зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Луганській області поновити виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії згідно з вимогами чинного законодавства у розмірі 3922,63 грн. встановленому з 01.01.2013 року, зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Луганській області провести перерахунок пенсії з 01.01.2008 р. з урахуванням 33,3% премії та за особливо важливі завдання у розмірі - 50%, судові витрати віднести за рахунок відповідача.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, з позовом позивач звернувся до суду 25 грудня 2013 року (а.с. 2).

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В позовній заяві позивач просить суд захистити його права, що були порушені, починаючи з 01.01.2008 року.

За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині вимог з 01 січня 2008 року по 24 червня 2013 року, що заявлені позивачем, перебувають за межами строку звернення до адміністративного суду на момент звернення до суду (шестимісячний строк), тобто позивач пропустив строк, що встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.

Позивач про порушення свого права, якщо він вважав його порушеним, повинен був дізнатися зі змісту відповідних Законів України та отримавши пенсію.

Відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

За умови, що спеціальним законодавством не передбачено процедури досудового вирішення спору про нарахування та виплату пенсії, поновлення виплати пенсії, а порушення права зацікавленої особи відбувається у момент виплати пенсії у розмірі, яку особа вважає таким, що не відповідає законодавству, звернення до ГУ ПФУ України в Луганській області не є урегулюванням спору у досудовому порядку в розумінні ч. 4 ст. 99 КАС України.

З встановлених підстав суд приходить до висновку, що застосуванню підлягає строк звернення до адміністративного суду, встановлений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України,


У Х В А Л И В:


Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії в частині вимог за період з 01 січня 2008 року по 24 червня 2013 року - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Головуючий: суддя О.Ю.Золотарьов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація