Справа № 152/1035/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
01 липня 2014 року Шаргородський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Гаврищука А.В.
з участю секретаря Вішньової А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Шаргородського районного суду з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що з 8 серпня 2010 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від даного шлюбу у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачем та знаходиться на її повному утриманні. Відповідач в добровільному порядку відмовляється надавати матеріальну допомогу на утримання родини, чим ставить сім'ю у скрутне матеріальне становище.
Оскільки згоди про добровільну сплату аліментів між сторонами немає, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн., щомісяця, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні позивач позов підтримала з мотивів та підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач проти задоволення позову не заперечував, згоден сплачувати аліменти в розмірі зазначеному у позовній заяві.
Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 8 серпня 2010 року (а.с. 5). Від даного шлюбу у сторін народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6). Дитина проживає разом з матір'ю та перебуває на її повному утриманні (а.с. 7, 8).
Згода на добровільну сплату аліментів між сторонами відсутня.
Даному факту відповідають сімейні правовідносини, які регулюються ст.ст. 180-184, 191 СК України, відповідно до яких батьки зобов'язані утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. У разі ухилення батьків від виконання цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються з матері, батька дитини в частці від їх доходу і (або) у твердій грошовій сумі за рішенням суду. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 4 ст. 27 Конвенції «Про права дитини» (ратифіковано Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27.02.91) держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів щодо забезпечення відновлення утримання дитини батьками або іншими особами, які відповідають за дитину як всередині Держави-учасниці, так і за кордоном.
Відповідач позов визнає, згоден сплачувати аліменти у розмірі заявленому у позовній заяві.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 Сімейного Кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Стягнення аліментів слід проводити з 16 червня 2014 року, а саме з моменту подачі позову.
В силу ст. 367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів у межах за один місяць підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, Закону України "Про судовий збір" з відповідача на користь держави підлягають стягненню витрати по справі в розмірі 243 грн. 60 коп., понесені судом по предмету спору про стягнення аліментів, оскільки позивач при подачі позову до суду по закону була звільнена від сплати судового збору.
При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст. 182 СК України, враховує: - стан здоров'я та матеріальне становище дитини; - стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; - відсутність у платника аліментів інших дітей; - інші обставини, що мають істотне значення, і приходить до висновку, що відповідач є молодою працездатною особою і спроможний сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн., щомісяця і до досягнення дитиною повноліття.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215, 367 ЦПК України, на підставі ст.ст. 77, 80, 84, 180-184, 191 СК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн. щомісяця, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Аліменти на утримання дитини підлягають стягненню з наступною індексацією зазначеного розміру відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 року.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, жителя АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн.
Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту його проголошення до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги через Шаргородський районний суд Вінницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: