Судове рішення #3765073

                                                                                                          Справа № 2-3543\08 р.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

 

САКСЬКИЙ  МІСЬКРАЙОННИЙ  СУД АВТОНОМНОЇ  РЕСПУБЛІКИ  КРИМ

 

Рішення

                                                                  Іменем   України

28 листопада 2008 року  Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим

в складі:

         головуючого судді                      ІСЛАМГУЛОВОЇ О.В.

з секретарем                                          ТЕРЕЩЕНКО НВ,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на земельну ділянку,

в с т а н о в и в:

            ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу дійсним  та визнання за нею права власності на земельну ділянку АДРЕСА_1. Позов обґрунтовує тим, що 22 вересня 2008 року між нею та ОСОБА_2 було досягнуто згоди щодо усіх істотних умов відносно купівлі-продажу вказаної земельної ділянки, у зв'язку з чим вона передала останньому сумму грошей, що становить повну вартість ділянки, про що ОСОБА_2 було видано розписку, також їй відповідачем були передані правовстановлюючі документи - оригінал Державного акту про право власності на земельну ділянку, про що складено відповідний акт. Однак, після цього ОСОБА_2 почав ухилятися від укладення та нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, мотивуючи своєю зайнятістю та дальністю проживання, а також тим, що на його думку, для переходу права власності цілком достатньо тіє їрозписки та акту, які він підписав. За таких обставин, просить, визнавши дійсним договір купівлі-продажу, визнати за нею право власності на зазначену земельну ділянку.

            У судове засідання позивачка не з'явилася, однак направила суду заяву з проханням про розгляд справи за її відсутності, при цьому позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить позов задовольнити.

            Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно. Направив суду заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечує.

            Вивчивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

   Так, судом встановлено, що 22 вересня 2008 року між позивачкою та відповідачем було досягнуто згоди щодо усіх істотних умов відносно купівлі-продажу належної останньому земельної ділянки АДРЕСА_1.

            Як вбачається з копії Державного акту про право власності на земельну ділянку, вказане майно належить відповідачеві на праві власності.

            Відповідно до розписки, виданої ОСОБА_2, останній отримав від позивачки сумму грошей, що складає повну вартість належної йому ділянки.

             З акту приймання-передачі випливає, що ОСОБА_2, у зв'язку з продажем земельної ділянки передав, а ОСОБА_1 прийняла правовстановлюючі та технічні документи на майно.

             Згідно ч. 1 ст. 638 ЦК України, договір вважається укладеним, якщо сторони у належній формі досягли згоди по всім істотним умовам договору.

            Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає чи зобов'язується передати майно у власність іншій стороні (покупцеві), а покупець приймає чи зобов'язується прийняти майно та сплатити за нього певну грошову суму.

            Згідно ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, та відбулося повне або часткове виконання договору, але одна зі сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.  

            За таких обставин, враховуючи, що сторонами досягнуто згоди відносно усіх істотних умов договору, фактично відбулося його повне виконання, а продавець ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд вважає за можливе визнати такий договір дійсним та визнати за позивачкою право власності на придбане майно у вигляді земельної ділянки.   

             Така думка суду, з урахуванням правового статусу земельної ділянки, не суперечить положенням ст. ст. 131, 132 та Перехідних положень Земельного кодексу України.   

            На підставі викладеного ст. ст. 220, 375, 638 ЦК України, керуючись ст. ст. 208, 213-215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

            Позов задовольнити.

             Визнати дійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки АДРЕСА_1, наданої у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), укладений 22 вересня 2008 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1, надану у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), загальною площею 0,1022 га, кадастровий номер 01: 243: 888: 00: 02: 001: 0131 (Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ № 077289, реєстраційний №010801500350, виданий на підставі рішення 34 сесії 05 скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим від 12 лютого 2008 року за № 714).

   Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакский міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  

                     Головуючий:

 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація