Судове рішення #37634709

Справа № 249/2725/14-ц



У Х В А Л А

іменем України


25 червня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Пархоменко І.О.,

при секретарі Лисенко Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області подання відділу Державної виконавчої служби Шахтарського міськрайонного управляння юстиції про тимчасове обмеження у виїзду за межі України, -

встановив:

Відділ Державної виконавчої служби Шахтарського міськрайонного управляння юстиції звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у виїзду за межі України - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи свої вимоги наступним. На примусовому виконанні у відділі ДВС Шахтарського міськрайонного управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2/0525/1911 виданий 07.05.2012 року Кіровським районним судом м.Донецька про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини, доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 всіх видів його доходів щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. 07.03.2007 відкрито виконавче провадження ВП №3158978. Боржник особисто був ознайомлений кримінальною відповідальністю, передбаченою ст.164 КК України. В перебігу здійснення виконавчого провадження направлено запити до обліково-реєстраційних установ про наявність зареєстрованого за боржником майна, до ДПС України - про джерела доходів, до банківський установ м.Шахтарська - постанови про арешт коштів. Згідно отриманих відповідей грошових вкладів, рухомого майна належного боржникові не виявлено. Згідно матеріалів виконавчого провадження платник аліментів ОСОБА_1 не виконує рішення суду, а саме: не сплачує аліменти на утримання неповнолітньої дитини. Таким чином заборгованість по аліментах станом на 01.04.2014 складає - 15268,15 грн. Просив вирішити питання про тимчасове обмеження права виїзду за кордон громадянина України - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до повної сплати заборгованості, яка станом на 01.04.14 складає - 15268,15 грн. за рішенням Шахтарського міськрайонного суду № 2/0525/1911 без вилучення паспорту.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутності, підтримав доводи подання в повному обсязі, просив задовольнити.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, встановив, що на примусовому виконанні у відділі ДВС Шахтарського міськрайонного управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2/0525/1911 виданий 07.05.2012 року Кіровським районним судом м.Донецька про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини, доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 всіх видів його доходів щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

07.03.2007 відкрито виконавче провадження ВП №3158978.

Боржник особисто був ознайомлений кримінальною відповідальністю, передбаченою ст.164 КК України.

В перебігу здійснення виконавчого провадження направлено запити до обліково-реєстраційних установ про наявність зареєстрованого за боржником майна, до ДПС України - про джерела доходів, до банківський установ м.Шахтарська - постанови про арешт коштів. Згідно отриманих відповідей грошових вкладів, рухомого майна належного боржникові не виявлено. Згідно матеріалів виконавчого провадження платник аліментів ОСОБА_1 не виконує рішення суду, а саме: не сплачує аліменти на утримання неповнолітньої дитини. Таким чином заборгованість по аліментах станом на 01.04.2014 складає - 15268,15 грн.

Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Законом України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (зі змінами) у випадках, коли особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, то до виконання зобов'язань, можливо обмеження у праві виїзду за межи України.

Згідно із п.18 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження», в редакції від 9 березня 2011 року, державний виконавець має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідно до положень статті 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця.

Відповідно до ст.10,60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведеності перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Проте, жодного доказу ухилення боржником від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду, державним виконавцем не наведено.

Таким чином, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що подання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 6 ЗУ «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», ст. 377-1 ЦПК України, суд -



У Х В А Л И В :


В задоволенні подання Відділу державної виконавчої служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за кордон - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя:










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація