Судове рішення #37621427

Справа № 2-9166/10

Провадження № 6/413/152/14

У Х В А Л А


10 червня 2014 року                                                                                 м. Красний Луч

Краснолуцький міський суд Луганської області

у складі:          головуючого судді           Наваляного Т. Д.,

                    при секретарі           Кудіновій Л.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красний Луч заяву відділа державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції про вжиття заходів для забезпечення рішення суду шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України -

В с т а н о в и в:

В.о. начальника ВДВС Краснолуцького МУЮ в порядку цивільного судочинства звернувся до суду із поданням, в обгрунтування якого зазначив, що у ВДВС Краснолуцького МУЮ перебуває виконавчий лист № 2-9166/2010 від 30.07.2010року, виданий Краснолуцьким міським судом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини сина ОСОБА_3, 14.10.200 року народження у розмірі ? частини від усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 23.06.2010 року і до повноліття дитини.

Протягом 2013-2014 років аліменти боржником в повному обсязі не сплачувалися, через що виникла заборгованість, яка станом на 01.05.2014 року складає 8379,61грн. Через відсутність інформації про місце перебування ОСОБА_1 для забезпечення повного та своєчасного виконання рішення суду стягувач вимагає обмежити у праві виїзду гр..ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер боржника НОМЕР_1.

Враховуючи те, що сума боргу є значною, державний виконавець просить суд вжити до боржника заходи щодо примусового виконання рішення суду . Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця, органом здійснення вищевказаного заходу є Адміністрація Державної прикордонної служби України. Отже, наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

ОСОБА_4 ВДВС Краснолуцького МУЮ просить суд вжити заходи для забезпечення виконання рішення суду шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер боржника НОМЕР_1,виконання якого покласти на органи Державної прикордонної служби.

          Відповідно ст.377? ЦПК України суд негайно розглядає подання державного виконавця без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Відповідно до ст.197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що подання підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, виходячи з наступного.

Згідно п.1 ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу ДВС за поданням державного виконавця, погодженим з начальником ВДВС.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в країну громадян України» оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон проводиться за його особистим клопотанням про отримання паспорта до органу внутрішніх справ за місцем проживання. Особи, які звертаються за отриманням паспорта, сповіщають дані про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон.

У відділі державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції перебуває виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-9166/2010 від 30.07.2010року, виданий Краснолуцьким міським судом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини сина ОСОБА_3, 14.10.200 року народження у розмірі ? частини від усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 23.06.2010 року і до повноліття дитини.

На виконання вимог ст.ст.17, 25 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, яка належним чином доведена до відома боржника.

ОСОБА_1 до теперішнього часу не виконує рішення суду, при цьому утворює дійсні перешкоди у виконанні судового рішення.

Державним виконавцем з метою належного, своєчасного та повного виконання проведені всі можливі заходи виконавчого провадження. Проте, зазначені дії не призвели до виконання рішення суду. З вини боржника, унеможливлюється здійснення виконання рішення суду, що заподіює охоронюваним правам і інтересам стягувача суттєву шкоду.

Відповідно до ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є обов’язковість рішень суду.

Оскільки відповідно до ч.4 ст.12 Закону України ”Про виконавче провадження” участь юридичних осіб у виконавчому провадженні здійснюється їх керівниками чи органами, посадовими особами, які діють в межах повноважень, наданих їм законом.

Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця, органом здійснення вищевказаного заходу є Адміністрація Державної прикордонної служби України.

Пунктом 18 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв'язання спорів у цій сфері регулює Закон України "Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України".

Положеннями ст.6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України" встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Пунктом 8 ст.19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів.

Згідно п.4 ст.20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" на органи Державної прикордонної служби України завдань, вони також мають право, зокрема, з'ясовувати підстави в'їзду в Україну або виїзду з України, не пропускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України.

Отже, наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".

Згідно ст.11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Статтею 217 ЦПК України встановлено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні. Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця.           На підставі вищевикладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.205, ст. 377-1 ЦПК України, Закон України "Про виконавче провадження",суд


У х в а л и в :


Подання відділу ДВС Краснолуцького МУЮ про вжиття заходів для забезпечення виконання рішення суду шляхом тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України задовольнити.

Вжити заходи для забезпечення повного та своєчасного виконання рішення, ухваленого судом України, шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер боржника НОМЕР_1.

Виконання ухвали покласти на органи Державної прикордонної служби.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області шляхом подачи у 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.

Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація