Судове рішення #37619609

Справа № 259/3451/14-ц

Провадження № 6/259/92/2014


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"16" червня 2014 р. м.Донецьк


Куйбишевський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого – судді:                                         Добнєва С.С.,

при секретарі:                                         Юркіній Ю.Є.,

за участю представника заявника:                     ОСОБА_1,

представника заінтересованої особи:          ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька про відстрочку виконання рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області, про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я,-


в с т а н о в и в :


08 травня 2014 року представник Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька, звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання рішення Куйбишевського районного суду м. Донецька від 04 березня 2014 року у зв’язку з тим, що кошти на здійснення загальнообов’язкового соціального страхування від нещасного випадку на виробництві використовуються виключно за їх прямим призначенням, на цілі, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та у відповідності до актів Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, які згідно ч.12 ст. 17 Закону є обов’язковими для виконання всіма страхувальниками та застрахованими. Згідно Закону України «Про внесення змін» до Закону № 1105 від 23.02.2007 № 717 де статті якими були передбачені виплати за моральну шкоду, виключені. У зв’язку з тим, що статті Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІV в частині відшкодування Фондом моральної шкоди виключенні, в бюджет Фонду на 2014 рік кошти на здійснення виплат в рахунок відшкодування моральної шкоди включенні не були, у зв’язку з чим заявник просить відстрочити виконання вищезазначеного рішення.

Представник заявника у судовому засіданні заяву підтримав, просив відстрочити виконання рішення суду від 04.03.2014 посилаючись на обставини викладенні у заяві.

Представник заінтересованої особи – ОСОБА_2, який діє на підставі договору про надання правової допомоги, проти задоволення заяви заперечував, просив відмовити у її задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали заяви, приходить до наступного.

Відповідно до ст.373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Згідно п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.2003 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 351 Цивільно-процесуального кодексу України їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).

Судом встановлено, що рішенням Куйбишевського районного суду м. Донецька від 04 березня 2014 року, яке ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 05 травня 2014 року залишено без змін, позовну заяву ОСОБА_3 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я було задоволено частково та було стягнуто з відповідача на користь позивача в рахунок відшкодування моральну шкоду в сумі 10000 грн.

Згідно ст. 46 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року зі змінами та доповненнями, фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.

Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок:

внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення;

капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників;

прибутку, одержаного від тимчасово вільних коштів Фонду на депозитних рахунках;

коштів, одержаних від стягнення відповідно до законодавства штрафів і пені з підприємств, а також штрафів з працівників, винних у порушенні вимог нормативних актів з охорони праці;

добровільних внесків та інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству.

Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються виключно за їх прямим призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків в установах банків.

Таким чином, суд дійшов висновку, що доводи заявника, викладені у заяві, не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні, підстав для відстрочки виконання рішення суду немає.

У задоволенні вимог слід відмовити.

Під час постановлення ухвали про відмову у задоволенні заяви суд виходив з того, що відповідачем не було надано до суду будь-яких письмових доказів на підтвердження тих обставин, які він виклав у своїй заяві. Суд не визнає винятковими ті обставини, на які посилається відповідач у своїй заяві, та не визнає їх такими, що ускладнюють або виключають виконання рішення суду. Крім того, відповідач, у своїй заяві, посилається на положення ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, які не розповсюджують свою дію на цивільно-правові відносини, які мають місце у даному випадку.


На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 207-210, 373 Цивільного процесуального кодексу України, -

в с т а н о в и в:


У задоволенні заяви відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куйбишевському районі м. Донецька про відстрочку виконання рішення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Калінінському районі м. Донецька про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я , - відмовити.


Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


          Суддя :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація