Справа № 437/10180/13ц
У Х В А Л А
19 червня 2014 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:
головуючого судді Бугери О.В.,
при секретарі Білошицькій Г.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до 4-ї Луганської державної нотаріальної контори, зацікавлена особа Головне управління юстиції у Луганській області про визнання протизаконними дій посадових осіб державної нотаріальної контори, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває відповідна справа. В судовому засіданні позивачем подано клопотання про забезпечення доказів по справі, а саме зобов’язання Четвертої Луганської державної нотаріальної контори надати суду розрахунок розподілу частки спадщини ОСОБА_2 (квартири) виходячі з правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житло від 19.11.1993 року.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі, про час та дату розгляду справи був повідомлений.
Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.
Пленум Верховного Суду України в Постанові від 12.06.2009 N 5 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду»зазначено, що окремі процесуальні дії, які здійснюються при підготовці справи до судового розгляду, в разі необхідності можуть здійснюватись і при розгляді справи по суті. Якщо представлені докази недостатньо підтверджують вимоги позивача чи заперечення відповідача або не містять в собі всіх необхідних даних і у сторін є обґрунтовані складнощі у наданні додаткових доказів, суд за їх клопотанням зобов'язаний сприяти їм в одержанні або витребуванні таких доказів (частина четверта статті 10, стаття 137 ЦПК України. Докази, які збираються або подаються сторонами (показання свідків, письмові чи речові докази), повинні стосуватися суті спору (предмета та підстави позову).
Відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про нотаріат» Нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов'язки тощо. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і досудового слідства у зв'язку з цивільними, господарськими, адміністративними або кримінальними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов'язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу. Відповідно до ст.7 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України Нотаріуси зобов'язані зберігати нотаріальну таємницю. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і досудового слідства у зв'язку з цивільними, господарськими, адміністративними або кримінальними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов'язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу. Відповідно до вимог ст.137 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати суду докази. За клопотанням сторони суд інформує в судовому засіданні про виконання його вимог щодо витребування доказів. Враховуючи те, що в рамках даної справи ставиться питання про неправомірність дій нотаріуса, суд вважає за можливе задовольнити клопотання.
Керуючись ст. ст. 134-135,137,293-294 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Зобов’язати Четверту Луганську державну нотаріальну контору, що розташована за адресою м.Луганськ вул.Новопромислова ,1, надати суду розрахунок розподілу частки спадщини ОСОБА_2 (квартири) виходячі з правовстановлюючого документу - свідоцтва про право власності на житло від 19.11.1993 року.
Встановити строк виконання ухвали до 06.08.2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя О.В.Бугера