№ 249/2319/14-к
У Х В А Л А
25 червня 2014 року м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді - Морозової І.В.,
за участю секретаря - Прокоп*євої О.М.,
прокурора - Лебеденко Д.Р.,
інспектора КВІ - Булатової О.Г.,
засуджена - ОСОБА_2,
розглянувши матеріали провадження про звільнення від призначеного судом покарання із застосуванням амністії відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, яка народилася в с. Велика Шишівка Шахтарського району Донецької області, має середню освіту, засуджена Шахтарським міськрайонним судом Донецької області 14 січня 2014 року за ст. 125 ч. 2 КК України до покарання у вигляді громадських робіт строком 150 годин проживає за адресою АДРЕСА_1
В С Т А Н О В И В :
Вироком Шахтарського міськрайонного суду Донецької області 14 січня 2014 року за ст. 125 ч. 2 КК України ОСОБА_2 засуджено до покарання у вигляді громадських робіт строком 150 годин.
Виконання вироку суду здійснювалось кримінально-виконавчою інспекцією м. Шахтарська, яка звернулась до суду з поданням про звільнення засудженого від призначеного додаткового покарання в зв'язку із застосуванням амністії.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку сторін, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році» скорочується наполовину невідбута частина покарання засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, та інші покарання, не пов'язані з позбавленням волі, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підставі ст.ст. 1-5 цього Закону.
Засуджена ОСОБА_2 не підлягає звільненню від покарання на підставі ст.ст. 1-5 Закону України «Про амністію у 2014 році», однак не підпадає під положення ст. 8 цього Закону, тобто до неї може бути застосована амністія.
Відповідно до даних, наданих Кримінально-виконавчою інспекцією м. Шахтарська, на день набрання чинності Законом України «Про амністію у 2014 році» не відбутий строк покарання у вигляді громадських робіт, призначених ОСОБА_2 вироком суду, складає 26 годин.
Таким чином формально наявні передбачені законодавством підстави для звільнення засудженої ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання, але в судовому засіданні в усній формі вона відмовляється від застосування амністії, тому подання КВІ не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 85, 86 КК України, ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році», п.п. 1, 6 Закону України «Про застосування амністії в Україні», ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні подання Шахтарського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Донецькій області про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» та звільнення ОСОБА_2 від покарання, призначеного вироком Шахтарського міськрайонного суду Донецької області 14 січня 2014 року за ст. 125 ч. 2 КК України до покарання у вигляді громадських робіт на строк 150 годин.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку прокурором, засудженим через суд першої інстанції протягом 7 днів з моменту оголошення.
Суддя І.В.Морозова