У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Верещак В.М. і Гошовської Т.В., |
за участю прокурора |
Вергізової Л.А. |
розглянула в судовому засіданні 11 грудня 2008 року в м. Києві кримінальну справу за касаційним поданням прокурора, який брав участь у розгляді справи, на ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 15 січня 2008 року.
Вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда від 11 жовтня 2007 року
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
раніше судимого 11.05 2007 року
Кіровоградським районним судом
Кіровоградської області за ч. 3 ст. 185 КК України
на 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком
на 2 роки на підставі ст. ст.75, 104 КК України,
засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на 4 роки.
На підставі ст. 71 КК України ОСОБА_1 остаточно призначено 5 років позбавлення волі.
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_2,
раніше судимого 2.03.1999 року вироком
Постійної сесії міжобласного суду
за ч. 2 ст. 194, п. “в” ст. 238, п. “а” ст. 241 КК України
на 4 роки позбавлення волі, звільненого 7.08.2002 року
по ст. 6 Закону України “Про амністію”,
судимість погашена у встановленому законом
порядку,
засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на 3 роки 6 місяців;
ОСОБА_3,
ІНФОРМАЦІЯ_3,
раніше не судимого,
засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на 3 роки.
Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 15 січня 2008 року вирок змінено, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком ОСОБА_2 та ОСОБА_3 кожного на 2 роки, а ОСОБА_1 на 3 роки.
Щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судові рішення у касаційному порядку не оскаржено.
ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнано винними у тому, що вони 25.06.07 за попередньою змовою проникли в примішення майстерні “Шиномонтаж”, розташованого по вул. Жовтневої Революції, 27 у м. Кіровограді, звідки викрали майно потерпілого ОСОБА_4 на загальну суму 4264 грн..
У касаційному поданні порушується питання про скасування ухвали апеляційного суду у зв'язку з неправильним застосування кримінального закону та направлення справи на новий апеляційний розгляд. На думку автора подання, апеляційний суд безпідставно пом'якшив покарання ОСОБА_1 та не врахував, що він раніше судимий, скоїв новий злочин через півтора місяці після проголошення попереднього вироку, ніде не працював, вину у вчиненому злочині не визнав.
Заслухавши доповідача, прокурора, яка підтримала касаційне подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 398 КПК України підставами для скасування або зміни вироку, ухвали, постанови є істотне порушення кримінально-процесуального закону, неправильне застосування кримінального закону, невідповідність призначено покарання тяжкості злочину та особі засудженого.
Суд визнав доведеною винність ОСОБА_1 у вчиненому злочині, яка грунтується на допустимих доказах, котрі ретельно перевірені у судовому засіданні і такі висновки суду не оспорюються.
Кваліфікація злочинних дій ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 185 КК України також не оспорюється у поданні.
Проте, апеляційний суд, звільняючи ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, допустив неправильне застосування кримінального закону і мотивував своє рішення тим, що він має на утриманні неповнолітню дитину, тяжких наслідків від скоєного злочину не настало, збитки потерпілому відшкодовано і у потерпілого до засудженого немає претензій матеріального характеру.
Як убачається з матеріалів кримінальної справи, ОСОБА_1 вже засуджувався за аналогічний злочин, але належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став і вчинив новий злочин через півтора місяці після винесення попереднього вироку під час іспитового строку.
Крім того, ОСОБА_1 як під час досудового слідства, так і під час розгляду справи судом першої інстанції свою вину не визнавав, а визнав вину тільки при розгляді справи апеляційним судом.
За таких обставин, колегія суддів вважає, ухвала апеляційного суду підлягає скасуванню, а справа направленню на новий апеляційний розгляд.
Якщо при новому апеляційному розгляді суд дійде висновку про винуватість ОСОБА_1 у скоєному злочині у повному обсязі, то призначене апеляційним судом покарання слід вважати м'яким.
Керуючись ст. ст. 395, 396 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
касаційне подання прокурора, який брав участь у розгляді справи задовольнити.
Ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 15 січня 2008 року щодо ОСОБА_1 скасувати, а справу направити на новий апеляційний розгляд.
Судді:
В.Г. Жук В.М. Верещак Т.В. Гошовська