Справа № 429/1332/14-к
Номер провадження 1-кп/429/110/14
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.06.2014 Слов`яносербський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Тімінського В.В.,
при секретарі судового засідання Стрільцовій О.В.,
з участю прокурора Бусова Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Слов`яносербськ кримінальне провадження стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Міусинськ Луганської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, 24.02.2009 року засудженого Слов'яносербським РС за ст. 186 ч. 2, 69 КК України до 2 років позбавлення волі, в силу ст. 89 КК України судимість не знята та не погашена, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, та мешкає за адресою: АДРЕСА_2
за ст. 263 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, маючи намір на носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу, у серпні 2013 року, встановити точну дату та час не виявилося можливим, поблизу вулиці Енгельса у смт. Лотикове Слов'яносербського району Луганської області, на землі виявив металевий предмет, що представляє собою металеву палицю сірого кольору. Палиця складається з руків'я і ударної частини. Палиця складається з трьох лементів, які мають в поперечному перерізі циліндричну форму і виготовлені з металу сірого кольору, що притягується магнітом. Загальна довжина палиці 370 мм. Діаметр елементів складає 32 мм, 22 мм та 17 мм. Ударна частина завдовжки 230 мм, довжина руків'я 140 мм. Руків'я палиці має ромбовидну насічку. Три елементи палиці скріплені за допомогою зварювання. Далі, ОСОБА_1 підібрав вказану палицю, та, усвідомлюючи злочинний характер свого діяння, а також те, що виявлений ним предмет є холодною зброєю, умисно, з метою самооборони, носив при собі в кишені одягу до виявлення та вилучення працівниками міліції.
Так, 16 квітня 2014 о 15годині 20 хв. у приміщенні дільничного пункту міліції № 13, розташованого за адресою: Луганська область, Слов'яносербський район, смт. Лотикове, вул. Леніна, 26, в ході огляду речей ОСОБА_1, співробітниками міліції було виявлено вищевказану палицю, яку останній носив при собі в кишені одягу.
Відповідно до висновку експерта № 319/1 від 13.05.2014 року, предмет вилучений у ОСОБА_1 є холодною зброєю ударно-дробильної дії, виготовленим саморобним способом за типом палиць.
В підготовчому судовому засіданні прокурор Бусов Д.М. якому надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12014130560000366 надав до суду Угоду про визнання винуватості укладену 19.05.2014 року з підозрюваним ОСОБА_1 з додержанням наступних умов.
Із змісту угоди вбачається, що слідчим СВ Слов'яносербського РВ ГУМВС України в Луганській області за погодженням із прокурором 16.05.2014 року ОСОБА_1 висунута підозра у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.263 КК України. Підозрюваний ОСОБА_1 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні і зобов'язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні, співпрацювати з правоохоронними органами, сприяти розслідуванню кримінального провадження у з'ясуванні обставин інкримінованого діяння. При цьому сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_1 за ч.2 ст.263 КК України у вигляді 160 годин громадських робіт. Із запропонованим видом покарання ОСОБА_1 згоден. Наслідки укладання та затвердження зазначеної угоди згідно ст.ст. 473, 394,424,474, 476 КПК України та ст.389-1 КК України оговорені сторонами.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 пояснив, що права надані йому законом у зв'язку з укладенням Угоди про визнання винуватості - розуміє; з наслідками укладення та затвердження Угоди про визнання винуватості обізнаний; характер обвинувачення та його суть зрозумілі; обраний вид покарання, який застосовується до нього у разі затвердження угоди, із ним узгоджено та є цілком зрозумілим; виконати взяті на себе відповідно до Угоди про визнання винуватості зобов'язання він в змозі реально.
У вчиненні кримінального правопорушення, а саме, у незаконному носінні холодної зброї без передбаченого законом дозволу за ст. 263 ч.2 КК України, визнав повністю, та пояснив, що у серпні 2013 року у смт. Лотикове Слов'яносербського району Луганської області, знайшов металеву палицю сірого кольору яку носив при собі для самозахисту. 16.04.2014 року співробітники міліції виявили та вилучили палицю. У вчиненому розкаюється.
За таких обставин суд вважає, що мало місце діяння у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1, а його дії кваліфікує за ч. 2 ст. 263 КК України, як незаконне носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
Узгоджене сторонами угоди покарання відповідає ч. 2 ст.263 КК України та загальним правилам призначення кримінальних покарань з врахуванням обставин пом'якшуючих та обтяжуючих покарання, ступінь тяжкості вчиненого правопорушення, особу винного.
Підсудний вчинив злочин середньої тяжкості.
Обставини пом'якшуючі покарання є щире каяття.
Обставини які обтяжують покарання є рецидив злочину.
Підсудний характеризується посередньо, провину визнав повністю, раніше засуджений.
Судом, на виконання вимог ст.474 КПК України, сумніву у добровільності та істинності позиції обвинуваченого ОСОБА_1 не встановлено. Суд, переконаний, що укладення Угоди про визнання винуватості є добровільним і не вбачає необхідності вимагати додаткові документи та викликати в судове засідання інших осіб і опитувати їх, обмежуючись наданими суду доказами у підготовчому провадженні. Умови Угоди про визнання винуватості не суперечать вимогам КПК України, не порушують прав, свобод, чи інтересів сторін або інших осіб та відповідають інтересам суспільства. Правова кваліфікація дій кримінального правопорушення вірна. Відсутні підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, не є очевидною можливість не виконання обвинуваченим взятих на себе зобов'язань за угодою.
З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку про затвердження угоди між прокурором та підозрюваним.
Згідно ст.65 КК України у випадку затвердження вироком угоди про визнання вини, суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
Керуючись ст. ст. 368, 370, 374,394,475,476, КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Затвердити Угоду про визнання винуватості, укладену 19.05.2014 року прокурором Слов'яносербського району Луганської області Бусовим Д.М. з підозрюваним ОСОБА_1 у кримінальному провадженні №12014130560000366.
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст.263 Кримінального Кодексу України і призначити йому покарання узгоджене сторонами у вигляді 160 годин громадських робіт.
Обраний запобіжний захід ОСОБА_1 у вигляді особистого зобов'язання до набрання вироку законної сили залишити без змін.
Речові докази: металевий предмет який згідно до висновку експерта № 319/1 від 13.05.2014 року є холодною зброєю ударно-дробильної дії, виготовленою саморобним способом за типом палиць, який переданий на відповідальне зберігання до УМЗ ГУМВС України у Луганській області - знищіти.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення криміналістичної експертизи № 319/1 від 13.05.2014 року в розмірі 245 грн. 70 коп.
Роз'яснити, ОСОБА_1, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.
Вирок суду на підставі угоди між прокурором та підозрюваним про визнання винуватості може бути оскаржений до апеляційного суду Луганської області з підстав передбачених ч.4ст.394 КПК України:
- обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно з підстав: призначення судом покарання суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди, ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання, невиконання судом вимог, встановлених частинами 4,6.7 ст.474 КПК України, у тому числі не роз'яснення йому наслідків укладення угоди;
- прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди, затвердження судом угоди у провадженні, в якому угода не може бути укладена.
Оскарження вироку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини не допускається.
Апеляційна скарга на вирок суду може бути подана через Слов'яносербський районний суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області.
Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити засудженому та прокурору.
Суддя Тімінський В.В.