Справа № 249/764/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
06 червня 2014 р. м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого Дністрян О.М.
при секретарі Проскуренко М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Шахтарську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Позовні вимоги мотивував тим, що на підставі договору купівлі-продажу позивач є власником квартири АДРЕСА_1. Вказаний договір був укладений між позивачкою та ОСОБА_3, яка діяла від імені відповідача. Після укладення договору, у грудні 2012 року відповідач виїхав за межі м. Шахтарська, не знявшись з реєстрації за вищевказаною адресою. Відповідач не користується житловим приміщенням без поважної причини. Між сторонами відсутні будь-які цивільно-правові відносини. Визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням необхідно для зняття його з реєстрації та здійснення позивачкою її права розпорядження квартирою. Просить визнати ОСОБА_2 такими, що втратив право користування житловим приміщенням, квартирою АДРЕСА_1
У судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з'явилась, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_2 повідомлений належним чином про дату, час і дату судового розгляду, в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подавав.
Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що згідно з договором купівлі-продажу від 31.12.2012 року ОСОБА_1 купила квартиру АДРЕСА_1 (а.с.4), її право власності зареєстровано в БТІ м. Шахтарська у встановленому законом порядку (а.с.5,6).
Відповідно до довідки, виданої ОСББ «Рассвет-2» у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 не проживає з жовтня 2011 року (а.с.3).
Відповідно до ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Відповідно до ст.ст.319,321 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.383 ЦК України будинок, квартира використовується власником для власного проживання та проживання членів його сім'ї.
Відповідно до ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право користування цим житлом відповідно до закону (ч.1). Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом (ч.2).
В судовому засіданні встановлено, що відповідач не проживає спільно із позивачем, не пов'язан із ним спільним побутом, відповідач і позивач не мають взаємних прав та обов'язків, тобто встановлено, що відповідач не являється членом сім'ї позивача і не був таким при реєстрації його у вказаній квартирі, зараз не проживав в ній, не має там речей.
Так як відповідач зареєстрований за місцем знаходження належного позивача на праві приватної власності будинку, порушені права власника на розпорядження майном.
Відповідно до ст.386 ЦК України власник має право вимагати усунення будь-яких порушень права власності, вимагати усунення будь-яких перешкод з боку інших осіб, пов'язаних із здійсненням ним володіння, користування або розпорядження належним йому майном.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Оскільки відповідач не бажає в добровільному порядку знятися з реєстрації, позивач вимушений звернутися до суду, щоб усунути порушення права власності.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, необхідно визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по оплаті судового збору в розмірі 243 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 88, 209, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто Шахтарським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яку він може подати Шахтарському міськрайонному суду протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку: подати апеляційну скаргу про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви відповідачем про перегляд заочного рішення та подання апеляційної скарги позивачем.
Суддя: О.М. Дністрян.