Справа № - 22 ц - 323
2008 року
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року лютого місяця 07 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: судді Буленка О.О. Суддів: Омельченко Л.М., Триголова В.М. при секретарі: Барило Я.В. з участю адвоката ОСОБА_1 позивача ОСОБА_2 відповідача ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 27 листопада 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Октябрського відділу реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції, Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання шлюбу недійсним, визнання недійсним заповіту і свідоцтва про право на спадщину та визнання права власності на квартиру,
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Омельченко Л.М.,
ВСТАНОВИЛА:
У вересні 2007 року ОСОБА_2 звернувся в суд з вищевказаним позовом.
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 27 листопада 2007 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Октябрського відділу реєстрації актів цивільного стану Полтавського МУЮ, відділу реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання шлюбу недійсним, визнання недійсним заповіту і свідоцтва про право на спадщину, визнання права власності на квартиру відмовлено за безпідставністю.
Постановлено стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. на користь ТУ ДСА України в Полтавській області.
В апеляційному порядку рішення оскаржив ОСОБА_2
Апелянт просить рішення місцевого суду скасувати і ухвалити нове рішення про задоволення його вимог, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи і порушення норм матеріального права.
В запереченні на апеляційну скаргу ОСОБА_3 просить рішення суду залишити без змін, посилаючись на його законність та обгрунтованість.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що скарга підлягає відхиленню.
Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що 17.08.1968 року між ОСОБА_4 і ОСОБА_5, які були поміж собою дядьком та племінницею, зареєстровано шлюб в Солом'янському районному відділі РПЦС м. Києва (а.с. 14).
До дня смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 проживав із ОСОБА_5 у квартирі АДРЕСА_1 та був квартиронаймачем цього житла (а.с. 15).
Також правильно з'ясовано, що ОСОБА_5 в 1993 році приватизувала спірну квартиру та отримала свідоцтво про право власності на житло № 281 від 07.05.1993 року, а 19.09.2000 року склала заповіт на цю квартиру на ім'я ОСОБА_3, який посвідчений Першою Полтавською державною нотаріальною конторою (а.с. 16, 46).
Встановивши зазначені обставини, а також відсутність у позивача права на отримання спадщини у вигляді квартири АДРЕСА_1 як після смерті свого батька ОСОБА_4, так я після смерті його дружини - ОСОБА_5, та вірно врахувавши надані сторонами докази, місцевий суд дійшов правильного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 за безпідставністю.
Рішення суду є законним, обґрунтованим, постановленим з дотриманням вимог матеріального і процесуального права, тому колегія суддів не знаходить підстав для його скасування.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не мають нових доказів, тому апеляційна скарга підлягає відхиленню.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Октябрського районного суду м. Полтави Полтавської області від 27 листопада 2007 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею чинності шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.