25.06.2014 Суддя: Федько С. П.
Справа № 253/15047/13-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
25 червня 2014 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області в складі:
головуючого судді Федько С.П.
при секретарі Бродніковій І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства „Горлівськтепломережа" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання,
В С Т А Н О В И В :
Приватне акціонерне товариство „Горлівськтепломережа" 03 грудня 2013 року звернулося до суду з позовом, в якому вказує, що відповідач несвоєчасно і не в повному розмірі оплачує вартість послуг по теплопостачанню квартири АДРЕСА_1. Сума заборгованості відповідача за період з травня 1999 року по жовтень 2013 року включно складає 6388.34 грн., а також нараховані три відсотка річних в розмірі 823.15 грн., інфляційні в розмірі 41.49 грн. Позивач просить стягнути з відповідача всю суму заборгованості, а також три відсотка річних, інфляційні та судовий збір.
У судове засідання представник позивача не з'явилася, просила розглядати справу без неї, про що надала суду заяву, в якій також вказала, що на позовних вимогах наполягає, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач, в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи не надав. Заяви про розгляд справи за його відсутності, суду від відповідача не надходило, у зв'язку з чим, відповідно до ст.224 ЦПК України, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, та надав їм оцінку в їх сукупності , приходить до наступного .
Відповідачу, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, належить квартира АДРЕСА_3, де надаються послуги з теплопостачання.
Обов'язок споживача оплатити житлово-комунальні послуги у строк, встановлений законом, передбачений ч. 3 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги". Згідно ст.ст. 67, 68 ЖК України, п. 18 Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року, п.п. 17, 35 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року, відповідач зобов'язаний щомісячно, не пізніше 20 числа наступного місяця, по встановленим нормам та тарифам вносити комунальні платежі за послуги з теплопостачання, чого ними зроблено не було.
Згідно ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Так, відповідач, отримуючи послуги з теплопостачання, не оплачував їх вартість, внаслідок чого утворилась заборгованість, яка за період з травня 1999 року по жовтень 2013 року включно складає 6388.34 грн., а також нараховані три відсотка річних в розмірі 823.15 грн., інфляційні в розмірі 41.49 грн., що в свою чергу підтверджено наданими позивачем розрахунками.
Разом з тим, із матеріалів справи вбачається, що позивач заявляючи вимоги про стягнення суми боргу з теплопостачання за період з травня 1999 року по 02 грудня 2010 року включно, порушив вимоги ст.ст. 253, 256, 257, 260, 261 Цивільного кодексу України, а саме порушив загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), що встановлюється для даного виду правовідносин в три роки.
Отже, позивач без поважних причин не звернувся до відповідача в межах позивної давності (дата подання позову згідно відмітки про реєстрацію - 03.12.2013 року), не надав клопотання про відновлення позивної давності для захисту порушеного права та не надав доказів, які заважали б позивачу звернутися з позовом до суду.
В той же час, відповідно до ч.3 ст.267 ЦК України, в редакції, що діє з 01.01.2004 року, позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення, що в свою чергу, не було зроблено представником позивача, тому відсутні підстави для відмови у задоволенні позову в частині стягнення з відповідача заборгованість за послуги по теплопостачанню за період з січня 2004 року по жовтень 2013 року включно.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги теплопостачання складає: сума заборгованості за послуги по теплопостачанню за період з січня 2004 року по жовтень 2013 року включно - 6388.34 грн., три відсотка річних за період з січня 2004 року по жовтень 2013 року включно - 823.15 грн., інфляційні за період з січня 2004 року по жовтень 2013 року включно - 41.49 грн.
За наявності вищевказаних обставин, що підтверджуються матеріалами справи, суд дійшов висновку часткове задоволення позовних вимог, у зв'язку із пропуском строків позовної давності.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судовий збір стягується з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-11, 57-60, 88, 212-217, 224-226 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги, задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства „Горлівськтепломережа" заборгованість за послуги по теплопостачанню у розмірі 6388 (шість тисяч триста вісімдесят вісім) грн. 34 коп.; три відсотка річних в розмірі 823 (вісімсот двадцять три) грн. 15 коп. та інфляційні в розмірі 41 (сорок один) грн. 49 коп., а також судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області протягом десяти днів, з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подачі апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційна скарга , рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя С. П. Федько