Судове рішення #37558250

№2-а/259/138/2014

№ 259/3698/14-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


11.06.2014р. м.Донецьк

Куйбишевський районний суд м.Донецька в складі: судді Якубенка О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м.Донецька про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про зобов'язання вчинити дії, мотивуючи його таким. Вона є пенсіонером, знаходиться на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком. В зв'язку з тим, що вона у період з 04.09.1980р. по 12.04.1984р. працювала на посаді дільничної медсестри в міському психоневрологічному диспансері №1 м.Донецька, а з 31.05.1985р. по 16.08.1987р. працювала на посаді медичної сестри палатної в інфекційному відділенні в Донецькій дитячий лікарні №2, вона звернулась до УПФУ в Куйбишевському районі м.Донецька з заявою про зарахування вказаних періодів роботи до стажу у подвійному розмірі. В задоволенні даної заяви їй було протиправно відмовлено. Просить зобов'язати Управління ПФУ в Куйбишевському районі м.Донецька зарахувати їй стаж роботи на посаді дільничної медсестри в міському психоневрологічному диспансері №1 м.Донецька у період з 04.09.1980р. по 12.04.1984р. та на посаді медичної сестри палатної в інфекційному відділенні в Донецькій дитячий лікарні №2 у період з 31.05.1985р. по 16.08.1987р. в подвійному розмірі.

В судове засідання позивач не з'явилась, просила розглянути справу у її відсутність, а позовні вимоги просила задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність та заперечення. В запереченнях представник відповідача позов не визнала, мотивуючи це тим, що позивач до Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м.Донецька з вищевказаними вимогами не зверталась.

Оскільки всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи в їх відсутність, суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Позивач є пенсіонером, у зв'язку з чим перебуває на обліку в Управлінні ПФУ в Куйбишевському районі м.Донецька та отримує пенсію за віком.

Згідно трудової книжки та довідки міського психоневрологічного диспансеру №1 м.Донецька позивач з 04.09.1980р. по 12.04.1984р. працювала на посаді дільничної медсестри.

Згідно трудової книжки та довідки Донецької дитячої лікарні №2 №192 від 04.06.2007р. позивач з 31.05.1985р. по 16.08.1987р. працювала на посаді медичної сестри палатної в інфекційному відділенні.

Судом встановлено, що позивач зверталася до УПФУ в Донецькій області з заявою про включення вказаних періодів робіт до страхового стажу в подвійному розмірі.

Відповідно до листа Управління пенсійного фонду України в Донецькій області позивачу роз'яснено, що пенсія обчислюється відповідно до діючого пенсійного законодавства з урахуванням страхового стажу і заробітку та відмовлено в зарахуванні до страхового стажу вказаних періодів роботи в подвійному розмірі, оскільки на дату вступу в силу змін у ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» вона не працювала в зазначених установах.

Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 10.07.2003р. (набрав чинності 15.08.2003р.) робота в лепрозорних і протичумних установах охорони здоров'я, в установах (відділеннях) по лікуванню осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих СНІДо, в інших інфекційних установах (відділеннях) охорони здоров'я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях, установах охорони здоров'я, а також у психіатричних установах охорони здоров'я зараховується в стаж роботи в подвійному розмірі.

Суд вважає, що дія ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» поширюється тільки на осіб, що працювали або працюють в установах і організаціях, передбачених у зазначеній статті і звернулися за призначенням пенсії після вступу в силу Закону України «Про внесення змін до ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», тобто після 15 серпня 2003 року, і на осіб, які продовжували працювати в зазначених організаціях на 15.08.2003р.

На підставі викладеного, оскільки позивач на 15.08.2003р. не працювала на посадах, робота на яких повинна була зараховуватися в стаж роботи в подвійному розмірі (на посаді дільничної медсестри в міському психоневрологічному диспансері №1 м.Донецька та на посаді медичної сестри палатної в інфекційному відділенні в Донецькій дитячий лікарні №2), підстав для задоволення позовних вимог немає.

На підставі ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст.ст. 71, 86, 88, ч. 4 ст. 128, 160 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м.Донецька про зобов'язання вчинити дії відмовити.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набуває чинності після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація