2-о/258/93/14 258/5302/14-ц
Провадження № 2-о/258/93/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2014 року м. Донецьк
Кіровський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді Леонова О.С.,
при секретарі - Свіріній Д.О.,
за участю:
представника заявника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - управління пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про встановлення факту трудових відносин, обґрунтовуючи свої вимоги, тим, що вона не має можливості оформити пенсію через відсутність у неї в трудовій книжки запису про період її роботи у ФОП ОСОБА_4 з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року в якості продавця непродовольчих товарів.
У судовому засіданні представник заявниці підтримала заявлені вимоги та надала суду пояснення аналогічні викладеним у заяві.
Представник УПФУ в Кіровському районі м. Донецька в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, надав суду заяву, де просить розглядати справу без його участі.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що його заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з ч.2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_2 працювала у фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року в якості продавця непродовольчих товарів. Трудові відносини при працевлаштуванні було оформлено трудовим договором, у відповідності до норм чинного законодавства України, але запису до трудової книжки внесено не було.
Трудовий договір до теперішнього часу не зберігся, а ні в заявниці, а ні в державній службі зайнятості.
ОСОБА_4 змінила своє прізвище з ОСОБА_4 на ОСОБА_4, що вбачається зі свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2, але своєчасно не здійснила заміну паспорту у зв'язку зі зміною прізвища.
На момент укладення трудового договору з заявницею, згідно паспорта роботодавця, остання мала прізвище - ОСОБА_4, про що свідчить податкова звітність, саме тому податкову звітність за заявницю було подано від імені ОСОБА_4, а вже потім, після звільнення заявниці, ОСОБА_4 замінила паспорт, де було зазначено її нове прізвище - ОСОБА_4.
Заявниця регулярно та своєчасно отримувала від ОСОБА_4 зарплатню, фізична особа - підприємець утримувала з неї всі необхідні податки, внески та збори, а також сплачувала за неї всі необхідні податки, внески та збори, подавала необхідну звітність, про що свідчать дані персоніфікованого обліку за формою ОК - 5 та данні за формою 8ДР.
На даний час заявниця досягла 55 років та відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», має право дострокового виходу на пенсію за віком, згідно зазначеного закону - до 1 січня 2015 року, за умови наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.
Заявниця звернулася до УПФУ в Кіровському районі м. Донецька з заявою про призначення їй пенсії за віком, але рішенням УПФУ в Кіровському районі м. Донецька № 560 від 07 лютого 2014 року отримала відмову, у зв'язку з тим, що має страховий стаж 27 років 11 місяців 12 днів, тобто трудовий стаж за період з 01 січня 2001 по 31 грудня 2003 року - у ФОП ОСОБА_4, заявниці не зараховано, оскільки вона не має запису в трудовій книжці за цей період та не зберегла тексту трудового договору.
Відповідно до п. 3. Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Факт трудових відносин заявниці з роботодавцем підтверджується копією податкової звітності за формною № 8 ДР за період з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року, відповідно до якої за ідентифікаційним номером НОМЕР_1 значиться заявниця, а також індивідуальні відомості на її ім'я про застраховану особу за формою ОК - 5 з управління пенсійного фонду.
Крім того, свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердила факт того, що ОСОБА_2 працювала у неї з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року в якості продавця непродовольчих товарів.
Таким чином, на думку суду в матеріалах справи міститься достатньо документів та фактів, що підтверджують факт того, що заявниця ОСОБА_2 працювала у ФОП ОСОБА_4 з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року в якості продавця непродовольчих товарів.
Встановлення факту трудових відносин в даному випадку необхідно заявниці для оформлення пенсії.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст. ст. 57-58, 60, 208-209, 256-259 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - управління пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька - задовольнити.
Встановити факт перебування ОСОБА_2, працюючи продавцем непродовольчих товарів, в трудових відносинах з ФОП ОСОБА_4, в період з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2003 року.
На рішення суду може подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя: О.С. Леонов