Судове рішення #37530786

Справа № 249/1832/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


23 червня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайоннимй суд Донецької області в складі:

Головуючого-судді Стріжакової Г.В.

при секретарі Долинській Я.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Шахтарську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, вказав що в зареєстрованому шлюбі з відповідачем перебувають з 22 лютого 2012 року. Шлюб був зареєстрований Кам'яною селищною радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 03. Від спільного шлюбу мають дитину дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною розпаду сім'ї є те, що втратили почуття поваги, взаємопорозуміння та любові один до одного. З липня 2013 року шлюбні відносини припинені. Фактично сім'я розпалась і подальше її збереження є неможливим. Спору про поділ майна та виховання дитини не має. Просить шлюб розірвати.

Позивачка в судове засідання не з'явилась, повідомлена в установленому порядку про час та місце розгляду справи, надала до суду письмову заяву, в якій зазначила, що позовні вимоги повністю підтримує, справу просить розглянути у її відсутність (а.с. 21).

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений в установленому порядку про місце та час розгляду справи, до суду не надійшло повідомлень про наявність поважних причин його неявки (а.с. 19, 20).

В справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, тому суд ухвалив на підставі ст.ст.169, 224 ЦПК України розглянути справу.

Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований Кам'яною селищною радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 03 (а.с.8). Від спільного шлюбу мають дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Фактичні шлюбні відносини припинені з липня 2013 року. Строк для примирення не потрібен. Зберегти сім'ю не можливо. Спору про поділ майна та виховання дитини немає. Шлюб у позивачки перший.

Відповідно до ст.110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч.2 ст.112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.

Відповідно до ст.16 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року чоловіки і жінки користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Враховуючи зазначені сторонами причини розірвання шлюбу, характер відносин сторін, наполягання позивача на розірванні шлюбу, твердження, що збереження сім'ї неможливо, що позивач просить шлюб розірвати, відповідач не заперечує, судом встановлено, що причиною припинення шлюбно-сімейних відносин являється те, що між сторонами втрачено почуття любові одне до одного, сім'я розпалася та існує формально. Оскільки подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, шлюб підлягає розірванню.

Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово "союз" підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

Позивач скористався даним правом та звернулася до суду з цим позовом, наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивачка не має намір зберігати шлюб з відповідачем. Суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б його інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого шлюб підлягає розірванню.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 Сімейного кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Відповідно до ч.2 ст.115 Сімейного кодексу України рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Тому копію даного рішення для виконання необхідно направити до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Шахтарського МРУЮ в Донецькій області.

Відповідно до ст.ст.79,88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судові витрати у сумі 243грн.60коп.на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 197, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Розірвати шлюб між ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Степанівка, Костянтинівський район, Донецької області, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився у м. Бердянську, Запорізької області, зареєстрований Кам'яною селищною радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 03 від 22 лютого 2012 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 243 грн. 60 коп.

Копію рішення для виконання направити до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Шахтарського МРУЮ в Донецькій області.

Заочне рішення може бути переглянуто Шахтарським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яку він може подати Шахтарському міськрайонному суду протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку: подати апеляційну скаргу про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви відповідачем про перегляд заочного рішення та подання апеляційної скарги позивачем.

Головуючий суддя : Г.В. Стріжакова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація