Справа №250/985/14-ц
Номер провадження2/250/726/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2014 року м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Бичков П.Ю.,
при секретарі Костенко Ю.О.,
за участю представника позивача Буцик Р.А.,
представник відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в інтересах Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за теплову енергію, -
В С Т А Н О В И В:
07 квітня 2014 року позивач Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» в інтересах Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» (далі - ОКП «Донецьктеплокомуненерго») звернулось до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за теплову енергію, мотивуючи вимоги тим, що відповідачі порушують заборгованості за теплову енергію і не вносять на рахунок підприємства гроші.
У судовому засіданні представник ОКП «Донецьктеплокомуненерго» - юрисконсульт Буцик Р.А. підтримав позовні вимоги у повному обсязі на обґрунтування чого послався на обставини, які викладені в позовній заяві та просив суд стягнути з відповідачів у солідарному порядку заборгованість у розмірі 4481 гривень 60 копійки, індекс інфляції в сумі 41 гривень 99 копійок, 3% річних в сумі 77 гривень 83 копійок, а також понесені позивачем судові витрати у розмірі 243 гривні 60 копійок.
У судовому засіданні представник відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4, який діє на підставі довіреності, ОСОБА_2 заперечував проти задоволення позовної заяви та послався на обставини які викладені в запереченні проти позову.
Відповідач ОСОБА_5 участі у судовому засіданні не приймала, надала суду заяву про розгляд справи без ії участі.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України ) установив наступне.
Згідно ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Ст. 10 ч. 3 та ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України передбачено, що кожна із сторін зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх позовних вимог та заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Відповідно до ст. 58 ч. 1, 3 ЦПК України належними є докази, що містять інформацію щодо предмета спору.
Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проживають за адресою: АДРЕСА_1, а позивач - ОКП «Донецьктеплокомуненерго» виробляє та постачає теплову енергію та гаряче водопостачання для населення міста Яснувата та Ясинуватського району, що визнано сторонами та не є спірним.
Згідно акта про відключення квартири від внутрішньо будинкових мереж ЦО і ГВП від 03.05.2012 року, затвердженого рішенням міжвідомчої комісії з розгляду питань відключення від мереж ЦО і ГВП протоколом №9/383 від 30.08.2011 р. заступником міського голови, 23 квітня 2012 року проведено відключення квартири АДРЕСА_1 від централізованого теплопостачання, представник позивача не був присутній при цьому (арк. справи 37).
Дозвіл на відключення квартири відповідачів наданий рішенням Ясинуватської міської ради № 9/383 від 30.08.2011 р., вказана у надані переліку організацій для відключення від 30.08.2011 р. (арк. справи 62, 63). Вказане рішення визнане протиправним та скасоване постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.03.2013 р. (арк. справи 64-66), яке набрало законної сили 26.03.2013 р.
Позивачем пред'явлені вимоги щодо стягнення заборгованості з відповідача за період з жовтня 2012 року до 01 лютого 2014 року в сумі 4481,60 грн., тобто фактично за ті послуги, які, як вважають відповідачі їм не надавалися і які вони відповідно не отримували, оскільки 23.04.2012 р. відключилися від внутрішньо будинкових мереж ЦО і ГВП (арк. справи 4).
Згідно п. 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (далі Порядок). Порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі центрального опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі центрального опалення. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі центрального опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо будинкової мережі центрального опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченню робіт складається акт про відключення від мережі центрального опалення і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, в судовому засіданні ОКП «Донецьктепломережа» посилалося на те, що відповідачами не дотримано порядку відключення квартири від мережі центрального опалення, тому підстави для зняття його з обліку, як споживача послуг теплопостачання, відсутні.
Відключення квартири від мережі центрального опалення проведено без узгодження з ОКП «Донецьктплокомуненерго».
Відповідачами не надано суду об'єктивних, беззаперечних доказів того, що відключення системи опалення в квартирі ними зроблено в установленому законом порядку.
Враховуючи, що рішення, якими відповідачам був наданий дозвіл на відключення від мереж ЦО і ГВП визнані протиправними та скасовані, відключення квартири відповідачів від мереж ГВ і ГВП проведено не у встановленому законом порядку, тобто є протиправним.
Оскільки позивач, виконуючи свої договірні обов'язки надавав до будинку де мешкають відповідачі теплову енергію, неотримання її відповідачами внаслідок встановлення у їх квартирі автономного опалення не є підставою для звільнення відповідачів від обов'язку сплати послуг, оскільки відключення є самовільним, послуги позивачем надавалися та не отримані відповідачами не з вини позивача.
Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Виходячи з встановлених обставин наданих сторонами доказів та вимог закону, треба стягувати суму заборгованості за послуги теплопостачання у період з 01 квітня 2013 року по 01 лютого 2014 рік, тому що рішення № 9/383 від 30 серпня 2011 року Ясинуватської міської ради від «Про надання згоди на відключення системи централізованого теплопостачання» було скасоване постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.03.2013 року та набрало законної сили 26.03.2013 року.
Відповідно до вимог ч. 2, ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три процента річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
А тому з відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у солідарному порядку необхідно стягнути на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в інтересах виробничої обиниці «Ясинувататепломережа» заборгованість за послуги за період з 01 квітня 2013 року по 01 лютого 2014 року у розмірі 1874 гривні 94 копійки; індекс інфлції у розмірі 40 гривень 73 копійки та 3 % річних у розмірі 69 гривень 60 копійок.
Відповідно до вимог статті 88 ЦПК України на користь ОКП «Донецьктеплокомуненерго» підлягає стягненню з відповідачів у солидарному порядку документально підтверджені витрати у сумі 243 гривні 60 копійок.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 3, 10, 11, 15, 57, 58, 59, 209, 212, 214-215, 217, 218, 224-228 Цивільно процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в інтересах Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за теплову енергію - задовольнити частково.
Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_3 (ІНН НОМЕР_1), ОСОБА_4 (ІНН НОМЕР_2) та ОСОБА_5 (ІНН НОМЕР_3) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» (розрахунковий рахунок № 26006962494214 у Філії ПАТ «ПУМБ» в м. Донецьку, МФО 334851, код ЗКПО 26221744) заборгованість по оплаті за теплову енергіюу розмірі 1874 гривні 94 копійки.
Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_3 (ІНН НОМЕР_1), ОСОБА_4 (ІНН НОМЕР_2) та ОСОБА_5 (ІНН НОМЕР_3) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Ясинувататепломережа» (розрахункови рахунок 26001300283924 у філії Донецьке ОУ АТ «Ощадбанк» код ЗКПО 05759681, МФО 335106) індексм інфляції у розмірі 40 гривень 73 копійки, 3% річних у розмірі 69 гривень 60 копійок та сплачений судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок, а всього на загальну суму 353 гривні 93 копійки.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: П. Ю. Бичков