Судове рішення #37517428

Справа № 262/3755/14-ц

Провадження № 2/262/1218/2014



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


23 червня 2014 року Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді Лебеденко С.В.

при секретарі Чернета В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Пролетарської районної в м. Донецьку ради "про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини", третя особа: Третя донецька державна нотаріальна контора, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його цивільна дружина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка постійно мешкала за адресою: АДРЕСА_1. Після її смерті залишилась квартира за вказаною адресою. Рішенням Пролетарського райсуду м. Донецька від 18.07.2013 року було встановлено факт його проживання однією сім'єю з ОСОБА_3, померлою ІНФОРМАЦІЯ_3. Після чого, ухвалою Пролетарського райсуду м. Донецька від 31.03.2014 року була виправлена описка у вказаному рішенні суду. Тільки після цього, 23.04.2014 року він офіційно мав можливість отримати свідоцтво про смерть ОСОБА_3 Таким чином, ним з поважних причин був пропущений строк для звернення з заявою про прийняття спадщини після смерті цивільної дружини. Просив надати додатковий строк для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Надав заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просив надати йому додатковий строк в шість місяці для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, а також просив розглянути справу у його відсутність.

Представник відповідача Виконавчого комітету Пролетарської районної в м. Донецьку ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи були повідомлені, надали заяву про розгляд справи у відсутність їх представника, в якій вказали, що просять прийняти рішення на розсуд суду, відповідно до вимог діючого законодавства України.

Представник третьої особи Третьої донецької державної нотаріальної контори також до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, надали суду заяву, відповідно до якої просили розглянути справу за відсутністю їх представника.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з копій свідоцтв про смерть НОМЕР_1, виданого Донецьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГУЮ у Донецькій області 23.04.2014 року, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 5).

Згідно копії рішення Пролетарського районного суду м. Донецька від 18.07.2013 року по справі № 2-о/262/44/2013 (а.с. 7-8), був встановлений факт проживання однією сім'єю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (позивача по справі) з ОСОБА_3 з 1997 року до смерті останньої, яка мала місце ІНФОРМАЦІЯ_3.

Ухвалою Пролетарського районного суду м. Донецька від 31.03.2014 року по справі № 2-во/262/11/14 (а.с. 6) була виправлена описка в рішенні суду від 18.07.2013 року, а саме, вказана дата народження ОСОБА_3, як "ІНФОРМАЦІЯ_1".

У відповідності зі ст. 1223 Цивільного Кодексу України право на спадкування мають особи, визначені в заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

У відповідності зі ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Та обставина, що позивач звертався до суду з заявою про встановлення факту проживаю однією сім'єю з померлою, у зв'язку з чим не мав можливості отримати свідоцтво про її смерть та звернутись вчасно до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, визнається судом поважною.

Таким чином, у суду є всі підстави для визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини.

На підставі викладеного, ст.ст. 1223, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, -


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Пролетарської районної в м. Донецьку ради "про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини", третя особа: Третя донецька державна нотаріальна контора - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в 6 (шість) місяців після набрання рішенням суду законної сили на подачу заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя: С.В. Лебеденко

























23.06.2014


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація